Audi podbija Poznań? Salon jak w Dubaju i Singapurze

Nowy salon Audi w Poznaniu otwarty. Obiekt mieści się przy ul. Bolesława Krzywoustego i został wybudowany zgodnie z ogólnoświatową normą Audi Terminal. Co to oznacza? Luksusowe limuzyny, ale i sportowe supermaszyny, a wszystko to w budynku z nowatorskim designem nawiązującym do stylistyki toru wyścigowego.

Można się zastanawiać, czy Poznań to dobry rynek dla sprzedawców samochodów klasy premium, ale Waldemar Niedbalski, dyrektor zarządzający nowootwartym salonem Porsche Poznań Franowo, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

– Jeśli spojrzy się na rynek motoryzacyjny, Poznań jest drugim bądź trzecim rynkiem, jeżeli chodzi o ilość sprzedawanych samochodów – zauważa Waldemar Niedbalski. – Wielkopolska to ekonomicznie bardzo silny region. Mamy tu dużo small biznesu, a to właśnie są nasi klienci: właściciele firm, przedsiębiorcy, którzy szukają czegoś ekskluzywnego, czegoś innego, żeby wyróżnić się na drodze. A tu jest to możliwe, bo Audi pod względem wykończenia to prawdopodobnie jeden z najlepiej produkowanych samochodów w tej chwili. Cieszę się, że wreszcie mamy obiekt, który odzwierciedla możliwości marki Audi, ekskluzywność, ale i zacięcie sportowe, z czego od lat słynie.

Nowootwarty salon Porsche Poznań Franowo (Waldemar Niedbalski używa w jego kontekście określenia „terminal”) robi wrażenie. To aż ponad 1400 m² powierzchni sprzedażowej wypełnionej imponująco prezentującymi się modelami Audi, takimi jak Q5, A6 czy A3. To również 2000 m² serwisu, gdzie każdy posiadacz pojazdu tej marki może naprawić swoje auto, skorzystać z serwisu mechanicznego czy zasięgnąć opinii eksperta o właściwej eksploatacji swojego audi. Wciąż jednak nie mówi to wszystkiego o specyfice salonu Porsche Poznań Franowo.

Obiekt został wykonany według standardu Audi Terminal, ultranowoczesnej koncepcji architektonicznej Audi, w myśl której tworzone są najnowsze salony niemieckiego producenta rodem z Ingolstadt. Konstrukcja nowootwartego przy ul. Bolesława Krzywoustego 70 salonu Audi przypomina wygląd toru wyścigowego. Jego fasada wykonana jest z metali lekkich stopów o perforowanej, przestrzennej strukturze. Tego typu salony można podziwiać m.in. w Dubaju, Tokio i Singapurze.

– Jest to największy obiekt w Polsce i pierwszy, w którym uruchomiliśmy specjalną sprzedaż linii sportowej, czyli takich modeli, jak S-Line, RS czy R8 – mówi Marcin Stępczak, dyrektor regionalny Oddziału Poznań Porsche Inter Auto Polska. – Naszym celem było to, aby stworzyć obiekt kompleksowy, miejsce, gdzie nasi klienci będą mogli nie tylko kupić samochody nowe, ale i używane. To pierwszy salon w Polsce, w którym ekspozycja samochodów jest na dwóch poziomach. Potencjał tego obiektu jest taki, żeby sprzedawać 700 lub nawet więcej nowych samochodów rocznie.

W kontekście nowootwartego salonu Porsche Poznań Franowo warto wspomnieć o kontrowersjach, jakie wiązały się z jego budową. Powstanie obiektu będącego połączeniem salonu samochodowego z serwisem budziło niepokój niektórych radnych oraz mieszkańców Rataj. Z prośbą o odniesienie się do tego tematu poprosiliśmy dyrektora Waldemara Niedbalskiego.

– Myślę, że jak mieszkańcy zobaczą ten obiekt, to stwierdzą, że jest to coś fajnego, coś, co nadaje temu rejonowi dodatkowych walorów – przekonuje Waldemar Niedbalski. – Widząc ten obiekt, mieszkańcy na pewno zmienią zdanie. Poza tym dookoła mamy same zabudowania przemysłowe. Dlatego od początku trochę dziwiło nas zamieszanie wokół tej sprawy.

ZOBACZ TEŻ: INWESTYCJA NA FRANOWIE WCIĄŻ WZBUDZA KONTROWERSJE

Koncern Porsche Inter Auto w 2015 r. sprzedał w Polsce 8020 sztuk samochodów marki Audi. To o 14,1 proc. więcej niż roku ubiegłym.

Więcej informacji o salonie Porsche Poznań Franowo na www.audipoznan.pl/franowo