Skanska chce zatrudnić 165 studentów w ramach praktyk letnich

Skanska, największa firma budowlano-deweloperska w Polsce, organizuje w tym roku już 11. edycję Programu Praktyk Letnich. W województwie wielkopolskim firma planuje przyjąć niemal 20 osób.

W tym roku w Skanska aż 165 studentów z całej Polski przez 12 tygodni będzie miało okazję uczyć się zawodu od praktycznej strony. W samym województwie wielkopolskim Skanska chce przyjąć na praktyki niemal 20 studentów, m.in. o specjalności budowlanej, elektrycznej i sanitarnej.
– Praktyki są dla nas kluczowym źródłem odnajdywania młodych talentów. Studenci, którzy po 13 tygodniach pracy otrzymają pozytywną rekomendację opiekuna praktyki, mają możliwość dalszego rozwoju w szeregach naszej firmy – tłumaczy Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska. – Od samego początku trwania programu w praktykach wzięło udział 784 studentów. Ponad 60 proc. z nich zostało pracownikami Skanska, a niektórzy pełnią już nawet funkcję menedżerów projektów.

Praktyki w Skanska są płatne, a dodatkowo skierowane nie tylko do osób uczących się na kierunkach technicznych. Studenci mogą także ubiegać się o praktykę w zespołach centrali, gdzie poszukiwani są przyszli specjaliści w zakresie finansów, zarządzania czy ekonomii.

Pierwszym krokiem w aplikacji do programu jest złożenie formularza na oficjalnej stronie Skanska. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 kwietnia.