XXIII edycja Konkursu Zielony Poznań

W tym roku już po raz dwudziesty trzeci Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w konkursie “Zielony Poznań” na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni.

Z tej okazji zorganizowany zostanie kiermasz inaugurujący XXIII edycję konkursu “Zielony Poznań” w Parku Wilsona przed Palmiarnią Poznańską w dniach 7-8 maja 2016 w godz. od 10.00 do 17.00.

Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu, a wystawcy zaoferują mieszkańcom bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów, a także akcesoria ogrodnicze, podłoża i nawozy. Porad ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

Nagrody dla uczestników oraz środki na organizację konkursu ufundował Prezydent Miasta Poznania oraz Partnerzy konkursu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – Gardenia, AQUANET SA, Veolia Energia Poznań ZEC S.A., Targowiska S.A., Palmiarnia Poznańska, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Fawor, Unilever, Gildia Rolno-Ogrodnicza.

Od 7 maja do 20 czerwca br. przyjmowane są karty zgłoszenia do konkursu, które można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w terminie od pierwszego dnia trwania kiermaszu “Zielony Poznań” do 20 czerwca 2016 roku w siedzibach Rad Osiedli, w Biurze Konkursu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.