Brzytwa do golenia – gadżet prawdziwego mężczyzny!

Z goleniem jest jak ze wszystkim – obowiązują tutaj pewne mody. Najlepiej to widać na używanych do golenia przyrządach. Otóż po zachłyśnięciu się elektrycznymi i jednorazowymi maszynkami wraca moda na akcesoria prawdziwych dżentelmenów. Brzytwa to narzędzie, z którym nie każdy sobie poradzi. Oto, o czym świadczy umiejętność posługiwania się brzytwą i dlaczego warto po nią sięgnąć? Zobaczmy.

Brzytwa do golenia przeżywa swój wielki renesans. Nic dziwnego. Golenia brzytwą nie da się porównać z elektryczną maszynką czy golarką z wymiennymi ostrzami. Brzytwa do gadżet dla mężczyzn, którzy cenią precyzję, idealną gładkość, niesamowite poczucie świeżości i czystości, no i mają pewną rękę. Nie da się ukryć, że golenie brzytwą wymaga pewnej wprawy. Niektórzy potrzebują na naukę golenia brzytwą kilku godzin, inni kilku tygodni, a pozostali …. No cóż, tym pozostaje używać golarek elektrycznych.

Jak się golić brzytwą?

Golenie brzytwą to rytuał, a te jak wiadomo wymagają czasu i łączą się z pewną celebracją. Przyjemność, jaka z tego płynie porównywalna jest chyba jedynie z zadowoleniem, które osiąga się siadając za kierownicę swojego wypasionego cacka i dostrzegając zazdrosne spojrzenia użytkowników przeciętnych czterech kółek. To samo dotyczy golenia. Oprócz brzytwy niezbędne jest mydło, pędzel, miska, a najlepiej drewniany tygielek. Wszystkie czynności przygotowawcze, samo golenie i pielęgnacja skóry po zabiegu zajmują sporo czasu. – Pośpiech nie jest tu wskazany, bo po pierwsze zabija przyjemność płynącą z celebrowania samego zabiegu, a po drugie brzytwa jest naprawdę bardzo ostra i łatwo się nią niebezpiecznie zaciąć. Golenie to rytuał, któremu powinniśmy oddać się w pełni i nie szczędzić na niego czasu. – mówi Bartosz Sikora ze sklepu barbersupply.pl

Zalety brzytwy

Wspomniano już o poczuciu wyjątkowej gładkości, które daje golenie brzytwą. Precyzja golenia to nie jedyna zaleta brzytwy. Inny plus to fakt, że przy właściwym użytkowaniu jest to gadżet niemal niezniszczalny. Może przechodzić z ojca na syna, nabierając cech rodzinnej pamiątki przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Golenie brzytwą jest też bardzo tanie. Pomijając jednorazowe koszty jej zakupu i dodatkowych, niezbędnych akcesoriów (pas do brzytwy, zapasowe ostrze) jej dalsza eksploatacja jest niemal bez kosztów. – Brzytwa nie potrzebuje prądu, nie psuje się, nie trzeba jej konserwować. Nie trzeba pamiętać o wymianie i zakupie nowych ostrzy. Samo czyszczenie i dezynfekcja zajmuje dosłownie chwilę. – dodaje B. Sikora (barbersupply.pl)

Wielu mężczyzn używa brzytwy ceniąc poczucie absolutnej czystości, która towarzyszy goleniu. Regularne używanie bardzo ostrej brzytwy usuwa martwy naskórek i sprawia, że twarz wygląda promiennie i świeżo. Inna zaleta tego gadżetu to precyzja golenia, którą docenią właściciele brody.

Ostrze brzytwy pozwala na bardzo dokładne podkreślenie kształtu owłosienia, a tym samym tworzenie bardzo oryginalnych i indywidualnych cięć. A skoro moda na brodaczy nie mija, to może warto sprawić sobie prezent i kupić dobrej jakości brzytwę. Zakup akcesoriów do golenia to też znakomita inspiracja dla osób poszukujących oryginalnego i przydatnego prezentu dla mężczyzny, który warto uzupełnić o wyjątkowej jakości kosmetyki do golenia i preparaty do pielęgnacji brody i wąsów.

//