Sport, energia, lotnictwo – gorący maj na MTP

Majowe imprezy na Międzynarodowych Targach Poznańskich będą bardzo energetyczne. Przed nami dwudniowe spotkanie specjalistów w dziedzinie energetyki- InnoPower Forum. Targi Fit- Expo, czyli trzy dni w rytmie fitness. A także ważne wydarzenie dla fanów lotnictwa- Aerofestival 2016.

12-13 maja Poznań będzie gościł specjalistów do spraw energetyki. Będą to przedstawiciele nauki, członkowie zarządów, dyrektorzy polskich grup energetycznych. Podczas 14 paneli przedyskutują oni zmiany i innowacje zachodzące na rynku energetycznym. Należy pamiętać, że energetyka na całym świecie uznawana jest za jeden z najważniejszych działów gospodarki. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli startupów, naukowców, studentów, pracowników przedsiębiorstw energetycznych, ale też osób, dla których innowacyjność w energetyce jest ważna i interesująca.

Targi Fit- Expo Fitness & Sport Park  od 11 lat goszczą na MTP. W tym roku potrwają od 20 do 22 maja. Każdy związany z fitnessem znajdzie tam coś dla siebie, bez względu na to czy jest zawodowcem czy amatorem. Podczas targów zostaną zaprezentowane nowości w sposobie prowadzenia klubów fitness i zajęć grupowych, najnowszy sprzęt oraz wyposażenie siłowni, a także odżywki i modne sportowe ubrania.

Targom towarzyszyć będą wykłady na temat budowania przez klub fitness zaangażowania w mediach społecznościowych oraz intensywne zajęcia w ośmiu strefach treningowych prowadzone przez najlepsze polskie i międzynarodowe szkoły fitness. Będzie okazja posłuchać eksperta w dziedzinie dietetyki- Jakuba Mauricza. Targi uświetni ikona świata fitnessu i kulturystyki – Larissa Reis. Weźmie udział w specjalnie przygotowanym seminarium. Podczas treningu w jednym z poznańskich klubów fitness, będzie okazja się do niej przyłączyć.

Pod koniec maja poznańskim niebem zawładną akrobacje lotnicze. 28- 29 maja na poznańskim lotnisku Ławica odbędzie się II edycja Aerofestivalu. Będzie to podniebne show w wykonaniu światowej sławy mistrzów awiacji, wystawa statyczna sprzętu lotniczego i wojskowego oraz ekspozycja służb mundurowych. Festiwal daje możliwość poszerzenia wiedzy o obronności kraju, opowiedzą o niej przedstawiciele służb mundurowych. Natomiast grupy rekonstrukcyjne przedstawią dokonania i zasługi polskiej wojskowości. Zeszłoroczna edycja festiwalu przyciągnęła do Poznania 50 000 fanów lotnictwa, rodzin z dziećmi oraz przedstawicieli branży z polski i zagranicy.