„Wuchta wiary Wartą”, czyli Kajakowa Masa Krytyczna. Do 15 maja trwają zapisy!

IV Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna nawiedzi Wartę już 22 maja – aby jednak w pełni w niej uczestniczyć, trzeba się najpierw zapisać. Ale uwaga – trzeba się spieszyć! Zapisy trwają do niedzieli, 15 maja.

Według organizatorów Kajakowa Masa Krytyczna jest jednym z największych spływów kajakowych w Polsce. Odbywa się już od kilku lat na Warcie i uczestniczy w niej coraz więcej osób. W tym roku przygotowano miejsce dla 400 uczestników.

W spływie, który odbędzie się 22 maja, może uczestniczyć każdy chętny – bez względu na kondycję fizyczną. Start zaplanowano na Przystani Kajakowej nad Wartą w Puszczykowie, a metę przy Brzegu Wschodnim w Poznaniu. Trasa liczy 21 kilometrów, a jej przepłynięcie zajmuje około 3,5 godziny. Hasłem przewodnim Kajakowej Masy Krytycznej jest “Wuchta wiary Wartą”.

Koszt uczestnictwa to 42 złote od osoby. W cenie opłaty każdy uczestnik otrzymuje miejsce w kajaku dwuosobowym wraz z wiosłem i kamizelką asekuracyjną do użytku w czasie spływu, pakiet startowy, ubezpieczenie NNW, opiekę wykwalifikowanego instruktora i ciepły posiłek na mecie.

Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza na stronie kajakowa.pl. Zapisy potrwają do niedzieli, 15 maja.