Zastępca prezydenta rzuca wyzwanie Jaśkowiakowi

Rowerowa rywalizacja w ramach European Cycling Challenge nabiera dodatkowego, wewnątrzpoznańskiego smaczku. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, rzucił wyzwanie Jackowi Jaśkowiakowi. Chodzi o to, który z nich wykręci do końca maja więcej kilometrów na dwóch kółkach.

– Do tej pory zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów, natomiast do końca maja chcę zrobić pomiędzy 500 a 1000 km – tak o swoich planach związanych z European Cycling Challenge mówił na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami prezydent Jacek Jaśkowiak. W ten sposób prezydent chce wspomóc Poznań w akcji ECC2016, w której nasze miasto bierze udział po raz pierwszy. Ale nie tylko on wyjeżdża kilometry dla Poznania. Zapalonym cyklistą jest również zastępca Jacka Jaśkowiaka, Maciej Wudarski. On także liczy na wysoką lokatę Poznania w ECC2016.

Aby zmotywować prezydenta do dodatkowego wysiłku, Wudarski rzucił Jaśkowiakowi nie lada wyzwanie.

„Dziś rzuciłem rękawicę Prezydentowi Jackowi (Jaśkowiakowi – przyp. red.)” – pochwalił się w czwartkowy wieczór na FB wiceprezydent Wudarski. „Który z nas wykręci więcej kilometrów dla Poznania, dowiemy się 31 maja”.

Biorąc pod uwagę skłonność Jacka Jaśkowiaka do podejmowania najróżniejszych, nawet najbardziej niekonwencjonalnych wyzwań, wyzwanie rzucone przez Macieja Wudarskiego w ciemno możemy uznać za przyjęte.

Przypomnijmy: w akcji ECC2016, w której poszczególne miasta Europy rywalizują na przejechane kilometry, może wziąć udział każdy poznaniak. By dołączyć do drużyny, wystarczy pobrać i zaistalować na swoim telefonie lub tablecie specjalną aplikację „Cycling365”, zliczającą przejechane kilometry i przekazującą je na konto danego miasta.

Po niespełna dwóch tygodniach trwania ECC2016 Poznań zajmuje 12 lokatę w zestawieniu miast biorących udział w akcji (zobacz tabelę). Do końca maja wszystko jednak można zmienić – do dzieła!

Europejska Rywalizacja Rowerowa (ECC2016) jest rywalizacją pomiędzy zespołami miast złożonymi z rowerzystów. Odbywa się w dniach 1-31 maja 2016 r. Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca oraz osób dojeżdżających do niego do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu. Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód czy motorower) w trakcie dojazdów, czyli np. do/z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. Wśród uczestników losowane są nagrody. Więcej informacji na www.cyclingchallenge.eu/pl/home