Zaginął 61-latek z Poznania. Ma zaniki pamięci i bliznę na czole (aktualizacja)

61-letni Stefan Pietruszka 13 maja wyszedł z mieszkania na osiedlu Oświecenia w Poznaniu i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaginiony poznaniak cierpi na pourazowy zanik pamięci, ma problem z wysławianiem się i bliznę po prawej stronie czoła, przy zakolu. Policja apeluje o pomoc.

Zaginiony to szczupłej budowy 61-letni Stefan Pietruszka, wzrostu 164 cm, o wadze ok. 70 kg. Ma okrągłą twarz, szare oczy, siwe, krótko ostrzyżone włosy i znak szczególny, bliznę pooperacyjną na głowie na prawej stronie czoła, przy zakolu.

13 maja ok. godz. 11.30 wyszedł na spacer z mieszkania na os. Oświecenia 53-56 w Poznaniu, wtedy też widziany był po raz ostatni. Nie kontaktował się z rodziną.

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w białą czapkę z daszkiem, szarą bluzę z kapturem z długim rękawem zapinaną na zamek (na obu rękawach bluzy po zewnętrznej stronie dwa pasy – czarny i zielony, kaptur wewnątrz czarny), szare spodnie dresowe materiałowe, czarne buty tenisówki.

Na szyi mężczyzna miał przewieszoną plakietkę z adresem zamieszkania i telefonem do żony. Zaginiony cierni na pourazowy zanik pamięci. Ma problem z wysławianiem się.

Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę po jego zaginięciu bądź mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji Poznań – Nowe Miasto pod numerami telefonu (61) 841-23-11 i (61) 841-23-12 lub 997 – czynne całą dobę.

Aktualizacja:

Pan Pietruszka został oznaleziony.

– Przebywał na terenie Lubonia. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę napotkanej osoby, która wezwała policjantów. Nic mu nie jest – informuje nadkom. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP Poznań.