Ile zarobił Jaśkowiak w ubiegłym roku? Jest oświadczenie majątkowe

Prezydent Jacek Jaśkowiak złożył oświadczenie majątkowe za rok 2015. Można je znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania. Jak mają się ubiegłoroczne zarobki Jacka Jaśkowiaka do zarobków Ryszarda Grobelnego z ostatniego roku jego kadencji? Sprawdziliśmy.

Z oświadczenia majątkowego Jacka Jaśkowiaka wynika, że oszczędności prezydenta to 262 tys. zł oraz środki zgromadzone w walucie obcej (dokładnie 500 dolarów i 820 euro). Oprócz tego prezydent posiada papiery wartościowe na kwotę 35 tys. zł. Jego poprzednik, Ryszard Grobelny, w 2014 r. deklarował, że wysokość jego oszczędności to ok. 60 tys. zł. Wykazał jednak, że posiada ponadto papiery wartościowe o znacznej wartości: w sumie przeszło 571 tys. zł.

Z tytułu sprawowanej funkcji (Prezydenta Miasta Poznania) Grobelny zarobił w ostatnim roku swojej prezydentury ponad 159 tys. zł, nieco więcej niż Jaśkowiak, któremu urząd miasta Poznania w roku ubiegłym wypłacił blisko 149 tys. zł.

Z racji pełnionej funkcji Jaśkowiak jest członkiem rady nadzorczej Międzynarodowych Targów Poznańskich, co w 2015 r. przyniosło mu dodatkowy dochód na poziomie 72 tys. zł. Za zasiadanie w radzie nadzorczej MTP Ryszard Grobelny zarobił w ostatnim roku swojej prezydentury mniej, bo niecałe 44 tys. zł.

Jeśli chodzi o nieruchomości, Ryszard Grobelny w 2014 r. zadeklarował, że posiada dom o powierzchni 236,1 m kw. o wartości ok. 500 tys. zł, a ponadto 3 inne nieruchomości o łącznej wartości 164 tys. zł.

Obecny prezydent Poznania deklaruje, że ma 66-metrowe mieszkanie warte 396 tys. zł, a także pół domu o powierzchni 224 m kw., który wycenia na 650 tys. zł. Kolejna nieruchomość należąca do Jaśkowiaka to 72 m kw. powierzchni warte 1,2 mln zł. Z tytułu najmu nieruchomości obecny prezydent Poznania uzyskał w ubiegłym roku dochód na poziomie ponad 102 tys. zł.

Z przedmiotów mienia ruchomego wartych ponad 10 tys. zł Jacek Jaśkowiak wymienia w swoim oświadczeniu majątkowym 4 przedmioty: samochód osobowy Audi A6 Avant (rok produkcji 2007), zegarek, pióro wieczne i rower. Z takich przedmiotów w swoim ostatnim oświadczeniu majątkowym Ryszard Grobelny wymienił dwa samochody (volvo S60 z 2010 r. i ford fiesta z 2011 r.) oraz złote kolczyki z brylantami.

Zarówno Ryszard Grobelny w swoim ostatnim oświadczeniu, jak i Jacek Jaśkowiak w aktualnym, nie wykazali żadnych kredytów.

Oświadczenia obu prezydentów dostępne są na stronie www.bip.poznan.pl (przejdź na stronę).

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.