European Cycling Challenge na ostatniej prostej

Rywalizacja miast w ramach European Cycling challenge wkracza w ostatnią fazę. W ostatnim tygodniu walki o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Europie Poznań awansował do pierwszej dziesiątki.

W ostatnim czasie wyprzedziliśmy Gdynię i Pragę, które tracą do Poznania odpowiednio ok. 2 i ok. 4,5 tysiąca km. Cały czas gonimy Bolonię i Łódź, które wykręciły o ponad 2 tys. km więcej. W sumie w drużynie Poznania przejechaliśmy już ponad 84,5 tys. km.

Poznańska drużyna liczy 1258 zawodników. Najwięcej kilometrów – ok. 800 – przejechali dla Poznania Yog Sot oraz Agnieszka Szypczyńska. Tuż za podium plasuje się póki co z-ca prezydenta Poznania Maciej Wudarski, który wiedzie zdecydowany prym w reprezentacji urzędu miasta.

– Warto wsiąść na rowery z włączoną aplikacją. Pozostał jeszcze tydzień do końca rywalizacji. Mamy szansę na jeszcze lepszy wynik – zachęca Maciej Wudarski, z-ca prezydenta Poznania. – Niestety nie najlepiej wypadamy w kategorii “najbardziej rowerowe miasto”, gdzie liczy się ilość przejechanych kilometrów na 1000 mieszkańców. Jednak jest i mała satysfakcja, bo Poznań wyprzedza tu Warszawę i Łódź. Systematycznie rośnie liczba użytkowników. W tej kategorii jesteśmy na 10 miejscu.

Rywalizacja o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta w Europie rozpoczęła się 1 maja i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie każdy użytkownik aplikacji “Cycling365” może dodać przejechane przez siebie kilometry do wyniku swojego miasta. Dołączyć można w każdej chwili, wystarczy pobrać aplikacje mobilną “Cycling365” i rejestrować swoje przejazdy po mieście. Choć rywalizacja dobiega końca, warto to zrobić. Dla wszystkich uczestników akcji Miasto przygotowało drobny upominek – przewodnik rowerowy wraz z aktualną mapą rowerową Poznania, opracowany przez Zarząd Dróg Miejskich. Każdy, kto choć raz przejechał trasę z włączoną aplikacją Cycling365, może go dostać bezpłatnie w Centrach Informacji Miejskiej na Starym Rynku i na Ratajczaka 44. Wystarczy pokazać aplikację w swoim telefonie.

Rywalizację poszczególnych miast można śledzić na www.cyclingchallenge.eu/pl