Rusza „Lato w mieście by Stary Browar”!

Park Starego Browaru latem tradycyjnie zmienia się w jedno z najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu w Poznaniu. Od początku czerwca do końca sierpnia codziennie będą się tu odbywać zajęcia i atrakcje dla osób w każdym wieku. Nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. W tym roku będą to m.in. plenerowe przedstawienia rozchwytywanego Teatru Pijana Sypialnia i koncert Młodej Polskiej Filharmonii. Tematem przewodnim tegorocznego „Lata w mieście by Stary Browar” są… zwierzaki!

Zwierzęta – m.in. wilki, lisy i sokoły, pojawią się na wszystkich materiałach graficznych promujących letnie atrakcje. Przygotowała je Joanna Fiedler ze studiem UVMW. Joanna to kolejna doceniana w Polsce i zagranicą graficzka, którą Stary Browar zaprosił do współpracy w ramach promowania młodych talentów.

Motywy zwierzęce obecne będą także w repertuarze kina plenerowego – od „Człowieka słonia”, przez „Młode wilki” po „Efekt motyla”. Wszystko to za sprawą ekologicznych, chroniących przyrodę wraz z WWF Polska Domów Hybrydowych, głównego mecenasa „Lata w mieście…”. W Starym Browarze latem pojawi się również Błękitny Patrol WWF Polska z akcjami informacyjno-edukacyjnymi na temat zagrożonych gatunków i ochrony natury.

PROGRAM LATO W MIEŚCIE BY STARY BROWAR 2016:

PONIEDZIAŁKI
od 27 czerwca do końca sierpnia

Zajęcia plastyczne z Młodym Uniwersytetem Artystycznym
Kreatywne warsztaty twórczo-edukacyjne dla dzieci od lat 5, prowadzone przez młodych pracowników Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
godz. 18:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Słodownia +1, zapisy w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, e-mailowo: informacja@starybrowar5050.com lub telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50, wstęp wolny

WTORKI
od 7 czerwca do końca sierpnia

Pilates z Magiel Fitness
Wzmacnia, rzeźbi, leczy, buduje świadomość własnego ciała – tak w największym skrócie można opisać zajęcia pilates, które dedykowane są osobom w każdym wieku i formie, także po kontuzjach. Zajęcia poprowadzą wprawni instruktorzy z Magiel Fitness.  
godz. 18:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Słodownia +1, bez zapisów, wstęp wolny

ŚRODY

Joga z Magiel Fitness
od 8 czerwca do końca sierpnia
Joga w parku to już obowiązkowy punkt letniego programu Starego Browaru. Ponad setka ćwiczących w różnym wieku i stopniu zaawansowania technicznego, to nie tylko godzina dobroci dla ciała, ale i świetna, podnosząca na duchu atmosfera. Zapewnia ją Magiel Fitness.
godz. 18:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Słodownia +1, bez zapisów, wstęp wolny

Kino na Dziedzińcu Sztuki
od 29 czerwca do końca sierpnia
W tym roku repertuar Kina na Dziedzińcu Sztuki (to już 11. edycja!) nawiązuje do motywu przewodniego „Lata…”, którym są zwierzęta. Przywiązani do ambitnego i przewrotnego programu kina plenerowego Starego Browaru widzowie nie muszą obawiać się, że będzie to przegląd filmów przyrodniczych. Tradycyjnie nie zabraknie klasyków, komedii i mocniejszych pozycji, tyle, że ze zwierzakiem w tytule. Seanse poprzedzi wprowadzenie filmoznawcy.
godz. 21:30, Dziedziniec Sztuki, w razie deszczu Szachownica, bez zapisów, wstęp wolny

29 czerwca Miś, 1980, reż. Stanisław Bareja
6 lipca Człowiek słoń, 1980, reż. David Lynch
13 lipca Psy, 1992, reż. Władysław Pasikowski
20 lipca Młode wilki, 1995, reż. Jarosław Żamojda
27 lipca Czarny kot, biały kot, 1998, reż. Emir Kustiruca
3 sierpnia Duże zwierzę, 2000, reż. Jerzy Stuhr
10 sierpnia Jeździec wielorybów, 2002, reż. Niki Caro
17 sierpnia Efekt motyla, 2004, reż. J. Mackye Gruber, Eric Bress
24 sierpnia Barany: Islandzka opowieść, 2015, reż. Grimur Hakonarson
31 sierpnia Moje córki krowy, 2015, reż. Kinga Dębska

CZWARTKI
od 9 czerwca do końca sierpnia

Zumba z Magiel Fitness
Dynamiczne zajęcia w rytmie latino i hip-hopu angażujące wszystkie mięśnie, łącznie z intensywnie pracującymi od śmiechu mięśniami policzkowymi, bo to jedne z najradośniejszych i roztańczonych chwil wakacji! Zajęcia dedykowane są osobom reprezentującym niejaka formę fizyczną – prowadzą je bezlitośni trenerzy z Magiel Fitness.
godz. 18:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Słodownia +1, bez zapisów, wstęp wolny

PIĄTKI
od 1 lipca do końca sierpnia

Warsztaty „Połączmy pokolenia” dla seniorów, dzieci i młodzieży z Fundacją „Senior Active”
Zajęcia artystyczne, sportowe i „zrób to sam” łączące pokolenia i mające na celu aktywizację seniorów. Skierowane są do wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas i nabywać nowe umiejętności od lat 5 do 105.
godz. 12:00-15:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Szachownica, zapisy w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, e-mailowo: informacja@starybrowar5050.com lub telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50, wstęp wolny

1 lipca Sznurowanie to wyzwanie
8 lipca WF dla każdego
15 lipca Malowanki
22 lipca Drewniaki – korale, breloczki, pamperki
29 lipca Parawaning art
5 sierpnia Eco życie
12 sierpnia Cuda wianki
19 sierpnia Tytkowe love
26 sierpnia Zakład o książkę

SOBOTY
od 4 czerwca do końca sierpnia

Golf z Domami Hybrydowymi
Cieszący się coraz większą popularnością, wracający w wielkim stylu po ponad 100 latach na Igrzyska Olimpijskie golf, to sport dla wszystkich kochających przebywanie na świeżym powietrzu. Technikę uderzeń kijem golfowym będzie można przez całe lato poznawać w parku Starego Browaru. Na lekcje zapraszają Domy Hybrydowe, których ekologiczne, imponujące osiedle powstaje właśnie w otulinie Puszczy Zielonka, tuż przy malowniczym Trzaskowo Golf Club.
godz. 12:00-18:00, park Starego Browaru, bez zapisów, wstęp wolny

NIEDZIELE
od 5 czerwca do końca sierpnia

Piknik Lazy Sunday z Weranda Take Away
Niedzielny relaks w rytmie chill-outowych setów DJ-skich z orzeźwiającymi napojami i piknikowymi przysmakami w upalne wakacyjne dni, to punkt obowiązkowy w programie każdego młodego, modnego, żądnego spotkań z sobie podobnymi. Kulminacja wakacyjnego tygodnia w miejskim wydaniu.
godz. 12:00-20:00, park Starego Browaru, bez zapisów, wstęp wolny

WYDARZENIA SPECJALNE:

Teatr na leżakach z Teatr Pijana Sypialnia
15 lipca, piątek, godz. 20:00 – „Łojdyrydy”
Największa produkcja (16 aktorów i 8 muzyków) rozchwytywanego, niezależnego Teatru Pijana Sypialnia. Oryginalna historia dwóch zwaśnionych wsi, które walczą o figurę świątka z muzyką na żywo i tańcami ludowymi.
16 lipca, sobota, godz. 20:00 – „Latarnik”
Najnowsza sztuka Teatru Pijana Sypialnia. Kabaret muzyczny inspirowany tekstami Henryka Sienkiewicza, którego przesłanie to dystansem do otaczającej nas rzeczywistości. Na scenie obok tytułowego Latarnika, wystąpią m.in. Andrzej Kmicic, Janko Muzykant, Staś i Nel oraz słoń.
park Starego Browaru, bez zapisów, wstęp wolny

Letnie Pogotowie Sztuki
Warsztaty artystyczne dla dzieci „Letnie Pogotowie Sztuki” dotyczyć będą w tym roku trzech obszarów sztuk wizualnych: malarstwa, tworzenia obiektów przestrzennych, instalacji, asamblaży, książek artystycznych w przestrzeni oraz teatru pudełkowego. Jeden warsztat będzie przeznaczony dla grupy zorganizowanej, drugi, równoległy, dla indywidualnych uczestników z opiekunami.
18-22 lipca, godz. 10:00-12:00, park Starego Browaru, w razie niepogody Słodownia +1, zapisy w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, tel. 61 64 64 473, decyduje kolejność zgłoszeń, wstęp wolny

18 lipca Chcę być motylem, lekko latać w wietrze, prowadzi Joanna Buczak
18 lipca Przestrzenne kolory, prowadzi Marta Tracewska
19 lipca Głęboko schowane, prowadzi Joanna Buczak
19 lipca Rzeczywistość pełna kształtów, prowadzi Marta Tracewska
20 lipca Księga skarbów, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
20 lipca Lokomotywa, prowadzi Anna Sieńkowska
21 lipca Sekretne życie książki, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
21 lipca Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
22 lipca Fantazjo-fobie, prowadzi Magda Chołuj
22 lipca Poranne leżakowanie, prowadzi Tadeusz Wieczorek

Koncert Młoda Polska Filharmonia i Vołosi
Tym razem młodym, utalentowanym muzykom pod batutą zdobywcy Grammy, Adama Klocka towarzyszyć będzie koncertujący na całym świecie kwintet smyczkowy Vołosi, tworzony m.in. przez górali z Beskidu Śląskiego.
6 sierpnia, sobota godz. 19:00, park Starego Browaru, w razie niepogody we wnętrzach, wstęp wolny

#foodproject
W wakacyjnych odsłonach #foodproject dla wszystkich lubiących eksplorować nowe i ciekawe smaki w dobrych cenach pojawią się:
17-26 czerwca –  #pancakes – amerykańskie naleśniki
22-31 lipca – #juice – soki owocowe, warzywne i mieszane
19-28 sierpnia – #fruits – dania z owocami
Kreatywne propozycje potraw przygotowane przez restauracje, cukiernie i kawiarnie w Starym Browarze dostępne będą w progach cenowych do 5, do 10, do 15 i do 20 zł. Przewodnik po najciekawszych daniach na bieżąco tworzyć będą na swoim Instagramie i Facebooku MYTUJEMY.