Marsz dla Życia wkrótce wyruszy z placu Wolności w Poznaniu

“Z rodziną najlepiej” – pod takim hasłem 12 czerwca ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia. – Największym pragnieniem każdego człowieka jest być kochanym i kochać. Takie wartości może znaleźć właśnie w rodzinie – wyjaśnia ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiezecji Poznańskiej.

– Tegoroczny Marsz dla Życia wyruszy 12 czerwca o godz. 15.45 z placu Wolności. Marsz przejdzie ulicami Poznania w stronę Katedry Poznańskiej i mamy nadzieję, że tak jak co roku będzie to pochód kolorowy, głośny i wesoły – wyjaśnia Marzena Kasprzak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezcji Poznańskiej.

Marsz dla Życia poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności w Poznaniu. Na dzieci od godz. 14.30 czekać bedzie mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, czy zabawa z chustą klanza. Wystąpi również zespół Risen z utworem specjalnie napisanym i skomponowanym na Marsz dla Życia. Podczas festynu rozstrzygnięty zostanie konkurs dla dzieci i młodzieży za najlepszy komiks.

Podczas festynu rodzinnego na pl. Wolności koncert zagra poznański zespół “Risen”, który powstał w 2014 roku. Artyści wykonają m.in. utwór “Biegnij” napisany i skomponowany specjalnie z myślą o Marszu dla Życia.

Ponadto 4 kwietnia, w Dzień Świetości Życia rozpoczęła się 4. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka, w której wzięło udział kilkadziesiąt parafii, szkół i organizacji z całej diecezji.

– Efekt akcji robi ogromne wrażenie. W minionych trzech edycjach zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch – mówi ks. Tomasz Brussy. – Akcja nosi nazwę “Pieluszka dla maluszka”, ale w tym roku po uzgodnieniu z Caritasem zachęcamy, aby przynosić także pieluchomajtki dla osób dorosłych.

Tegoroczną zbiórkę pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych zakończono 29 maja. Dary przekazywać będzie można również podczas festynu rodzinnego na pl. Wolności w Poznaniu, poprzedzającego marsz. Finał akcji tradycyjnie odbędzie się w czasie Marszu dla Życia, a same dary zostaną przekazane potrzebującym w Dzień Ojca.