Pójdźmy w tango na dziedzińcu

Można będzie poczuć się jak na ulicach Buenos Aires gdzie przy dźwiękach muzyki na żywo do białego rana tańczyć się tango. W muzyczno-taneczną podróż do Argentyny zabierze poznaniaków Wiesław Prządka z zespołem Tango Quartet.

Koncert i milonga “Pójdźmy w tango na dziedzińcu” odbędą się na dziedzińcu Szkoły Baletowej, przy ul. Gołębiej. Dzień później w ramach tego samego wydarzenia zorganizowane zostaną, na dziedzińcu kamienicy przy placu Wolności nr 5, warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. Impreza będzie miała charakter otwarty, dostępny dla wszystkich chętnych.

Projekt “Pójdźmy w tango na dziedzińcu” ma dać możliwość pełnego uczestnictwa mieszkańcom Poznania w wydarzeniach na najwyższym  poziomie artystycznym. Fundacja CHCEmisie tym razem będzie organizatorem zarówno koncertu jak i warsztatów, w których każdy chętny będzie mógł wziąć udział całkowicie bezpłatnie. Przedsięwzięcie ma oswoić mieszkańców z przestrzeniami pięknych dziedzińców, które stanowią substancję Starego Miasta.

Dzięki koncertowi, milondze (możliwość tańczenia tanga) i warsztatom będzie można być nie tylko widzem ale też uczestnikiem wydarzeń kulturalnych. “Pójdźmy w Tango” ma stać się wspólnym hasłem dla całych rodzin, które mogą w weekend 18-19.06.2016 odwiedzić piękne dziedzińce – mówi Anna Sokolnicka – Elzanowska z zarządu fundacji CHCEmisie – Fundacja szczególnie zaprasza by z tanecznych warsztatów skorzystały dzieci i młodzież z centrum miasta.

Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim utwory słynnego mistrza tanga, argentyńskiego kompozytora Astora Piazzoli. Gwiazdą koncertu będzie Wiesław Prządka – sławny akordeonista i jeden z nielicznych muzyków grających na argentyńskim bandoneonie z zespołem Tango Quartet. Kwartet tworzy czterech utalentowanych i doświadczonych muzyków, którzy swoim kunsztem artystycznym w doskonały sposób pokazują różne oblicza tanga. Oprócz brawurowo wykonanych tang Astora Piazzolli, podczas koncertu Tango Quartet Wiesława Prządki, usłyszeć będziemy mogli kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano oraz klasyczne tanga np. La Cumparsita, El choclo a nawet polskie tango Już Nigdy.

Lider zespołu Wiesław Prządka gra na arcytrudnym bandoneonie diatonicznym. Sposób gry na tym instrumencie i jego wyjątkowe brzmienie nadają muzyce Astora Piazzolli właściwy charakter. Dodatkowym atutem Tango Quartet jest udział skrzypka Christiana Danowicza, urodzonego w Buenos Aires, któremu tango płynie we krwi.

Po koncercie wszyscy zainteresowani będą mogli tańczyć wspólnie tango podczas przygotowanej przez profesjonalistów milongi. Natura tańca sprzyja integracji i pomaga wzmocnić otwartość na kontakt z innymi, co wpłynie korzystnie na relacje mieszkańców, którzy wezmą udział w projekcie.

Podczas koncertu sprzedawane będą cegiełki Fundacji CHCEmisie, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z domów dziecka.

Program:
Sobota, 18 czerwca
godz. 19.00 Koncert Wiesława Prządki i Tango Quartet, dziedziniec Szkoły Baletowej

godz. 20.30 Milonga, dziedziniec Szkoły Baletowej

Niedziela, 19 czerwca
godz 12.00 Otwarte warsztaty tańca dla dzieci z rodzicami, dziedziniec przy placu Wolności 5,

godz. 13.30 Otwarte warsztaty tańca dla dzieci i młodzieży, dziedziniec przy placu Wolności 5