Zawodnik Lecha zagrał na Euro

Nie Linetty, lecz Tamas Kadar był pierwszym zawodnikiem Lecha Poznań, który w podstawowym składzie wybiegł na murawę rozgrywanego we Francji turnieju Euro 2016. Co więcej, mecz był udany dla Węgrów, którzy pokonali Austrię 2:0.

26-letni obrońca Kolejorza pojawił się w wyjściowym składzie Węgrów i zagrał pełne 90 minut. W 62. minucie Madziarzy objęli prowadzenie za sprawą napastnika Hannoveru 96 Adama Szalaia. Pięć minut później po faulu na Kadarze sędzia pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Aleksandara Dragovicia.

Na dwie minuty przed końcem spotkania Węgrzy ustalili wynik spotkania. Bramkę dla nich zdobył Zoltan Stieber, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, a akcję rozpoczął swoją dobrą interwencją obrońca Lecha Tamas Kadar.

Węgrzy przynajmniej do meczu Portugalczyków z Islandczykami są liderem swojej grupy. Kolejne spotkanie zagrają w sobotę o godz. 18 z Islandią, a trzeci mecz grupowy zagrają w środę o godz. 18 z Portugalią.