Poznań znów opanują rowerzyści

Bike Challenge 2016 wystartuje 11 września. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia. Nad Jeziorem Maltańskim w szranki staną zawodowi kolarze, amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani dwóch kołek. Najbardziej wysportowani będą mieli do pokonania aż 120 kilometrów.

Sprzedaż pakietów startowych trwa. Wszystko wskazuje na to, że frekwencja będzie rekordowa. W ubiegłym roku na starcie pojawiło się 4800 zawodników. W przypadku tegorocznej edycji, już na 2,5 miesiąca przed imprezą jest ponad 4200 zgłoszeń.  

Uczestnicy wyścigu zmierzą się na czterech dystansach. Rywalizacji towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin i kibiców wpierających zawodników na trasie.

Rowerzyści opanują miasto już 11 września, a poznańska Malta stanie się rowerowym centrum Polski. Uczestniczy zmierzą się na 4 trasach – każda o różnym stopniu trudności. Rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin i znajomych, którzy będą kibicować rowerzystom.

Koronnym dystansem Skoda Poznań Bike Challenge będzie 120 km. Jest to wyzwanie dla najbardziej wysportowanych zawodników, którzy w trasę wyruszą w samo południe. Mniej zaawansowani będą mogli rywalizować na dystansie 50 km. Przewidziano też 18-kilometrowy dystans rodzinny.
Ta grupa wystartuje jako pierwsza, o godzinie 9, tuż po oficjalnym otwarciu imprezy, które zaplanowano na 8 rano. Start i meta znajdować się będą na Malcie, która na ten dzień stanie się rowerowym centrum Polski.

Impreza to ogromne wyzwanie organizacyjne. Trasy wyścigów prowadzą ulicami miasta oraz w przypadku dwóch najdłuższych dystansów także wielu podpoznańskich miejscowości. Utrudnienia w ruchu są więc nieuniknione.

– W tym roku na podstawie doświadczeń z dwóch poprzednich edycji staraliśmy się tak dopracować wszystkie szczegóły i przebieg trasy, żeby uciążliwości związane z organizacją imprezy były dla mieszkańców miasta jak najmniejsze – zapewnia Arkadiusz Stasica, z-ca prezydenta Poznania.

Zawody potrwają do godziny 18. Dzień wcześniej, 10 września, na Torze Poznań odbędzie się dodatkowy wyścig – Skoda Time Trial, czyli rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania cztery okrążenia toru, czyli łącznie 16 km. Zawodnicy startować będą indywidualnie co 30 sekund.

Więcej informacji o Skoda Poznań Bike Challenge na stronie bike-challenge.pl/pl/poznan.