Gniezno, Piła, ale już nie Poznań. Święto holi znów odwołane

„To nie fejk – konkurencja robi zamieszanie a data nie ulega zmianom” jeszcze niedawno zapewniali organizatorzy Holi Day Poznań. Wbrew obietnicom fanów kolorowego święta czekało rozczarowanie – zapowiadana na 6 sierpnia impreza została przesunięta na kolejny, tym razem wrześniowy termin zaledwie kilka godzin przed zapowiadanym rozpoczęciem. Decyzja wywołała powszechne niezadowolenie na facebooku. 

To niekoniecznie oszustwo, jak sugerują niektórzy zawiedzeni poznaniacy. Festiwal pod skrzydłami tego samego organizatora odbył się m.in. w Gnieźnie, na co dowodem są zdjęcia opublikowane na lokalnym serwisie gniezno24, i Pile. W tym drugim mieście – pomimo deszczu.

A to właśnie kiepskie warunki pogodowe miały być powodem odwołania wydarzenia w Poznaniu, na polanie Harcerza w okolicach Malty. O zmianach organizatorzy powiadomili krótko przed planowanym rozpoczęciem imprezy, co rozzłościło fanów holi. Na komunikat „Jest nam strasznie przykro ale niestety jesteśmy zależni od pogody a deszcz jest naszym największym wrogiem” odpowiadali na facebooku przekleństwami i rozczarowaniem: „szkoda tylko, że nie padało a ludzie czekali i na bańki, i na kolory ; szkoda gadać ten, kto takie rzeczy organizuje i jeszcze kasę za to bierze powinien sam tam wczoraj przyjść i powiedzieć to dzieciom prosto w oczy”, „słabo, późne info i mega duże rozczarowanie dla tych najmłodszych”. Niektórzy zorganizowali atrakcję zastępczą o wiele mówiącym tytule „Holi Day Fest Który Się Odbędzie w Poznaniu”, padła też propozycja o zignorowaniu kolejnego terminu Poznań Holi Day. 

– Organizator wydzierżawił od nas teren, na którym festiwal kolorów miał się się odbyć. Niestety sobotnia impreza została odwołana, a powodem, który oficjalnie podał organizator było uszkodzenie sprzętu podczas innej imprezy, która odbywała się w Pile – mówi Błażej Daracz, rzecznik POSir-u. Organizator nie podał nowej daty święta, teraz ponownie będzie musiał przeprowadzić rozmowy z władzami POSiR-u na temat odpowiedniego terminu zorganizowania festiwalu. Wraz z Poznań Holi Day odwołano również imprezę towarzyszącą, festiwal baniek mydlanych.

Podobna sytuacja miała już miejsce w maju, kiedy bez uprzedzenia została zmieniona data Poznań Holi Festival.