Auta przejadą przez rondo Kaponiera już w sobotę

Po zdaniem nie tylko poznaniaków, ale nawet Naczelnej Izby Kontroli zbyt długiej, bo aż pięcioletniej przebudowie, rondo Kaponiera zostanie etapami otwarte do ogólnego użytku. Pierwsi kierowcy skorzystają z tego ważnego węzła komunikacyjnego Poznania już 13 sierpnia.

Sobotnie otwarcie ronda to nieoficjalne informacje Radia Merkury. Według rozgłośni auta normalnie i już po właściwej stronie przejadą od ul. Św. Marcin w kierunku Jeżyc, skręcą też w stronę Mostu Teatralnego, natomiast niektóre zjazdy pozostaną zamknięte. Taki zabieg ma usprawnić ruch po starcie remontu torowiska na skrzyżowaniu ul. Fredry z al. Niepodległości.

Radio Merkury nieoficjalnie dowiedziało się również o dalszym losie pieszych. Chociaż nowe przejście podziemne zostanie otwarte 31 sierpnia, do tego czasu najprawdopodobniej nie będzie wykończone ani wyjście w stronę ul. Dworcowej, ani poziom -2. Do końca miesiąca w użytku pozostanie tymczasowe przejście naziemne. 

Według ostatnich oficjalnych informacji Poznańskich Inwestycji Miejskich, trwają roboty wykończeniowe budynku PST, tynkowanie sufitów na rondzie i roboty wykończeniowe w pomieszczeniach sanitarnych oraz technicznych.