MKS Poznań wycofał się z rozgrywek. Powodem są problemy finansowe

Zarząd Klubu MKS Poznań postanowił wycofać zespół MKS Poznań z rozgrywek 1 ligi piłki ręcznej. 12 miesięcy temu MKS otrzymał z miejskiej kasy 140 tysięcy złotych z przeznaczeniem na działalność pierwszego zespołu. Działacze mieli jednak problem z pozyskiwaniem wsparcia prywatnych sponsorów.

– Głównym powodem tej decyzji jest zbyt mały budżet, który nie pozwoli podnieść poziomu sportowego naszej drużyny oraz sprostać celom postawionym przed nami przez Urząd Miasta Poznania, czyli zbudowanie silnej drużyny, która zakończy sezon na czołowych miejscach 1 ligi – czytamy w oświadczeniu.

Latem drużynę opuściło wielu kluczowych zawodników i nieoficjalnie sporo mówiło się o problemach z dopięciem klubowego budżetu. Mimo to szczypiorniści Domana Leitgebera 1 sierpnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Nie trwały one jednak długo. We wtorek wieczorem zarząd MKS poinformował o wycofaniu zespołu z rozgrywek.

– Dzisiaj kończymy przygodę z 1 ligą. Od tej chwili całą swoją uwagę skupimy na pracy z młodzieżą, która w ostatnim okresie odnosi sporo sukcesów – czytamy dalej. – Żegnamy się z podniesioną głową i poczuciem, że to co robiliśmy miało sens i przyniosło oczekiwane przez nas efekty.

MKS kończy swoją przygodę z seniorską piłką ręczną po blisko 7 latach. W tym czasie udało się m.in. awansować do I ligi i skutecznie się w niej utrzymywać. Teraz klub skupi się na szkoleniu młodzieży. Na parkietach I ligi występować będą zawodnicy Grunwaldu Poznań.