Tak ma wyglądać poznański Hilton. Stanie między Świętym Marcinem a Podgórną

Sześć kondygnacji, sto siedemnaście pokoi, restauracja, bar i centrum fitness. To już wkrótce, bo w pierwszych miesiącach 2018 roku, zaoferuje przyjezdnym hotel Hampton by Hilton, pierwszy taki w Poznaniu. Prace w miejscu obecnego sklepu Bestseller, tuż obok Don Prestige Residence, ruszą najpóźniej za siedem miesięcy.

Oprócz miejsc do noclegu i posiłku, Hilton udostępni gościom sale biznesowe, konferencyjne oraz parking usytuowany w podziemiach budynku. To nie wszystko – ze względu na ograniczoną powierzchnię pojazdy będą zwożone na postój specjalnie zaprojektowana windą. Start prac budowlanych zaplanowano na I kwartał 2017 r., samo otwarcie hotelu po 12 miesiącach robót, do marca 2018 r. Obecnie trwa przetarg na składanie ofert dotyczących wyboru głównego wykonawcy, a pieczę nad realizacją projektu trzyma Spółka BB Old Town Sp.  należąca do grupy kapitałowej BB Capital Group

Pierwszy hotel Hampton by Hilton, wciąż nowej marki ekonomicznej na polskim rynku, został uruchomiony pod koniec marca 2012 r. w Świnoujściu ze 104 pokojami. Wtedy też mówiono o otwarciu podobnego obiektu nad Maltą, wiadomość była jednak wyłącznie plotką celowo rozpuszczoną przez ówczesnego inwestora w celu podbicia pozycji negocjacyjnej z innymi sieciami hotelowymi.