Dominika Barabas na poznańskiej scenie. Będzie cyrk!

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od klasy skrzypiec w 1995 r., w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Naukę na tym instrumencie oraz dodatkowo na fortepianie, kontynuowała do uzyskania dyplomu ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zadebiutowała w 2008 r., wygrywając szereg festiwali piosenki, m.in. Grand Prix […]

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od klasy skrzypiec w 1995 r., w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Naukę na tym instrumencie oraz dodatkowo na fortepianie, kontynuowała do uzyskania dyplomu ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zadebiutowała w 2008 r., wygrywając szereg festiwali piosenki, m.in. Grand Prix 26 Międzynarodowego Festiwalu OPPA w Warszawie, I miejsce, nagroda im. Wojciecha Bellona oraz nagroda dziennikarzy 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Sukcesy przyniosły pierwszy kontrakt płytowy – w 2009 r. ukazała się na rynku autorska płyta „Cień” oraz kompilacja „W stronę Krainy Łagodności” vol.1 zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”.

W 2011 r. ukazał się singiel „Zbiór porannych bzdur”, zapowiadający kolejny długogrający autorski album przy nieustannym deszczu kolejnych nagród, m.in. I miejsce XV konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy w Warszawie, I nagroda I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności, Nagroda Stowarzyszenia ZAIKS oraz Towarzystwa Polonica na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagroda Publiczności na 21. Rock Chanson Festival w Kolonii.

W 2012 r. pojawiły się na rynku trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: Między ciszą a ciszą z utworem „Czarnomyślni”, Ballady i niuanse z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki” oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” (wyd. MTJ Agencja Artystyczna) z utworem „Ja z podróży”. W 2013 r. na rynek trafiła druga w pełni autorska płyta długogrająca, „Zbiór porannych bzdur”.

W 2014 r. wydany został autorski singiel „Idiotka”, kolejne dwie kompilacje: Mistrzowie Piosenki z piosenką „Dni, których nie znamy”, Muzyka Czterech Stron Świata z interpretacją „Ja z podróży” oraz kolejne osiągnięcia festiwalowe, m.in. I Nagroda X Festiwalu „Stacja Kutno” w Kutnie, I miejsce XII Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie. W 2015 roku wydana została kompilacja Agnieszka Osiecka zaśpiewana, a na niej znalazło się wykonanie piosenki „Ja z podróży”.

20 maja 2016 roku ukazał się trzeci album Dominiki Barabas “Rustykalny Cyrk”. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat, do którego już w niedzielę, 18 września o godzinie 20.00 zaprasza CK Zamek. Bilety wciąż w sprzedaży: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu).

Poniżej prezentujemy klip do drugiego singla z płyty “Rustykalny cyrk”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.