Caritas przeprowadza zbiórkę żywności na poznańskich targowiskach

Na poznańskich targowiskach Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczął zbiórkę żywności. Już po raz 15. każdy kto chce podzielić się darami z potrzebującymi może przynieść je w wyznaczone miejsca. Liczy się nawet najmniejszy gest.

Liczba potrzebujących każdego roku wzrasta. Codziennie, w jadłodajniach prowadzonych przez siostry: Albertynki, Urszulanki i Elżbietanki wydawanych jest 1600 darmowych ciepłych posiłków. Aby je przygotować potrzeba kilkudziesięciu kilogramów różnych produktów.

W związku z tym Caritas Archidiecezji Poznańskiej przeprowadza zbiórkę żywności na poznańskich targowiskach. Od 19 do 24 września w godzinach od 9:00 do 15:00 na rynkach: Łazarskim, Jeżyckim, Bernardyńskim, Wildeckim, Wielkopolskim i na osiedlu Jagiellońskim można ofiarować dary. Liczą się płody rolne oraz inne produkty żywnościowe.

Dary można przynosić do samochodów oznaczonych logo Caritas, które będą ustawione na targowiskach lub w ich pobliżu. Żywność można także przynosić do siedziby Caritas przy ul. Rynek Wildecki 4a codziennie od godziny 9:00 do 15:00.

Jak informuje Caritas, chętni oprócz żywności mogą ofiarować pieniądze. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zorganizowanie Wigilii dla samotnych i potrzebujących na około 2 tys. osób.