Nowe kosze i ławki na jednym z odcinków Wartostrady

Na jednym z odcinków Wartostrady zamontowano 27 ławek i 15 koszy. Dzięki nim piesi i rowerzyści, którzy poruszają się w tamtym rejonie nie muszą martwić się o to gdzie wyrzucą śmieci, albo o miejsce do chwilowego odpoczynku.

W ramach działań Biura koordynacji Projektów i Rewitalizacji na odcinku od rzeki Głównej do Cybiny zamontowano 27 ławek i 15 koszy na śmieci.

Nowe elementy wpisują się w opracowany przez Plastyka Miejskiego katalog mebli miejskich Poznania. Najważniejszym założeniem jest zastosowanie rozwiązań funkcjonalnych oraz estetycznych w ograniczonych ilościach.

Kosze na śmieci wykonane są z betonu i stanowią otwartą konstrukcję, tak aby rowerzyści poruszający się po ścieżce nie mieli problemu z wyrzuceniem odpadów. Konstrukcje ławek wykonano ze stali ocynkowanej i przymocowano za pomocą specjalnego kotwiczenia. Siedziska natomiast zrobione są z desek litego drewna.

Aby uniknąć kolizji pieszych z ruchem rowerowym, na większości odcinków tzw. mała architektura zlokalizowanoa jest od strony pasa dla ruchu pieszyc i jest kolejnym elementem realizowanej sukcesywnie od kilku lat Wartostrady. Całość odcinka śródmiejskiego ma liczyć 10 km, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2018 roku.

Kosze oraz ławki zamontowano na odcinku o długości ponad 2, 3 km.