Mały chłopczyk dostaje pierwsze w życiu łóżko, samotna kobieta zaproszenie na Wigilię… Możesz być częścią tych historii. Szlachetna Paczka czeka!

W pierwszym tygodniu września pisaliśmy o polonezie odtańczonym przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki w samym sercu Poznania, na płycie Starego Rynku. Wtedy zachęcali do wspólnego pomagania najbardziej potrzebującym, teraz ponawiają apel: – Od tego, czy znajdziemy wolontariuszy zależy skala pomocy, która później dotrze do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie – opowiada Agnieszka Grzybowska, zaangażowana w akcję.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom, z kolei Akademia Przyszłości niesie pomoc dzieciom z problemami w nauce. Tylko rok temu projekt połączył ponad 1 mln Polaków, teraz jest jednak zagrożony niedoborem wolontariuszy.

– Właśnie rozpoczynamy najważniejszy okres w roku – rekrutujemy 13 700 SuperW w całej Polsce, na których opiera się funkcjonowanie Paczki i Akademii. Od tego, czy znajdziemy wolontariuszy zależy skala pomocy, która później dotrze do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie – tłumaczy Agnieszka Grzybowska ze Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora ogólnopolskich projektów pomocowych.

SuperW, Super Wolontariusz, ma wpływ zarówno na kształt i zasięg działania drużyny, której jest członkiem. Profitów jest znacznie więcej, zaznacza Agnieszka Grzybowska.
– Podczas trwania programów SuperW rozwija się, zdobywa cenne umiejętności i ma wpływ społeczno- biznesowy. SuperW zmienia życie najbardziej potrzebujących, łącząc ich z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich mądrą, dedykowaną pomoc – opowiada wolontariuszka i wymienia korzyści:  pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, organizacja eventów, wartościowe kontakty…

O studniówce Szlachetnej Paczce przeczytasz w artykule: “Nietypowa studniówka na Starym Rynku”

Życie wolontariusza to także niezapomniane wspomnienia:
– Darczyńca zaprasza samotną panią Ninę na wigilię. Mały Staś dostaje swoje pierwsze w życiu własne łóżko. Samotna pani Anna prosi wolontariuszkę o to, żeby została matką chrzestną jej dziecka. To tylko parę z tysięcy historii, które wydarzają się właśnie dzięki SuperW Paczki i Akademii – zapewnia Agnieszka Grzybowska.

Szczegóły wolontariatu znajdują się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw. W Szlachetnej Paczce wolontariusz idzie do wyznaczonej rodziny, sprawdza jej potrzeby, kwalifikuje do programu, a w końcowym etapie wręcza paczkę uszczęśliwionej rodzinie.