Mugole czytają czworonogom. Nowego Harry’ego Pottera jako pierwsze poznają bezdomniaki z Poznania

Czworonożni podopieczni schroniska dla zwierząt w Poznaniu, jako jedni z pierwszych zapoznają się z nową częścią przygód Harry’ego Pottera. Placówka razem z Fundacją NaszeZoo.pl organizuje specjalną premierę. Wszyscy mugole, którzy kochają zwierzęta, będą mile widziani.

Wszyscy fani Harry’ego Pottera już zacierają ręce, bo w nocy z piątku na sobotę w księgarniach pojawi się nowa część przygód tego czarodzieja. Wiele księgarni zapowiada, że i tym razem otworzą się już o północy, by fani mogli jak najszybciej zagłębić się w “Harrym Potterze i przeklętym dziecku”.

W Poznaniu jednak premiera odbędzie się w jeszcze jednym, wyjątkowym miejscu – w schronisku dla zwierząt.

– Wydarzenie „Mugole czytają czworonogom” będzie kolejną okazją do tego, by odczarować stereotypy dotyczące schronisk. Chcemy też podkreślić to, jak ważny dla bezpańskich psów i kotów jest kontakt z człowiekiem oraz zachęcić do pomagania im na różne sposoby, nie tylko poprzez przywożenie karmy czy innych potrzebnych rzeczy, co oczywiście jest bardzo ważne, ale też podarowanie im wyjątkowo cennego prezentu – swojego czasu – mówi Małgorzata Lamperska z poznańskiego schroniska.

– Podczas tego wieczoru razem z uczestnikami będziemy między innymi czytać zwierzakom – oczywiście o przygodach Harry’ego Pottera, zarówno zawartych w tych starszych książkach, jak i tej najnowszej. Wielu osobom może wydać się to dość nietypowym zajęciem, ale badania dowodzą, że takie aktywności wpływają na zwierzęta terapeutycznie – miarowy rytm czytanych słów działa na nie wyciszająco i sprawia, że stają się spokojniejsze – dodaje Krzysztof Wojciechowski z Fundacji NaszeZoo.pl.

Dla uczestników zaplanowano również liczne gry i zabawy, w których będą rywalizować ze sobą zupełnie jak w Hogwarcie, bo zostaną przydzieleni do znanych z przygód czarodzieja domów. Wśród nagród będą między innymi książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Wydarzenie „Mugole czytają czworonogom” rozpocznie się w Schronisku dla Zwierząt w Poznaniu (ul. Bukowska 266) o godzinie 22.00 w piątek, 21 października i potrwa do godz. 1.00. Ma charakter otwarty, ale obowiązują na nie zapisy – chęć udziału można zgłosić na http://bit.ly/2e7DUvR.