“Psie Serce” Bułhakowa już w ten piątek w CK Zamek. Tekst rosyjskiego mistrza przedstawią artyści z Niemiec

Spektakl „Psie serce” powstał na podstawie satyrycznego opowiadania autorstwa Michaiła Bułhakowa z 1925 r., historii bezczelnego człowieka-psa, stworzonego w moskiewskim domu sławnego profesora Przeobrażeńskiego – specjalisty od zabiegów odmładzających. Podczas eksperymentu medyk przeszczepia bezdomnemu czworonogowi Szarikowi jądra i przysadkę mózgową niedawno zmarłego drobnego bandyty alkoholika. Niestety, profesor ma szybko pożałować podjętej decyzji. Po operacji niekłopotliwe […]

Spektakl „Psie serce” powstał na podstawie satyrycznego opowiadania autorstwa Michaiła Bułhakowa z 1925 r., historii bezczelnego człowieka-psa, stworzonego w moskiewskim domu sławnego profesora Przeobrażeńskiego – specjalisty od zabiegów odmładzających. Podczas eksperymentu medyk przeszczepia bezdomnemu czworonogowi Szarikowi jądra i przysadkę mózgową niedawno zmarłego drobnego bandyty alkoholika.

Niestety, profesor ma szybko pożałować podjętej decyzji. Po operacji niekłopotliwe do tej pory zwierzę zamienia się stopniowo w człowieka, przejawiając przy tym wszystkie złe cechy dawcy organów – agresję, chamstwo, a nawet skłonność do alkoholu. Uczynki stworzenia przysporzą profesorowi licznych kłopotów, skłaniając go do przeprowadzenia kolejnej operacji, tym razem przywracającej zoperowanemu czworonogowi psie życie.

Tekst Bułhakowa, pełen odniesień do sytuacji w Rosji, został wydany dopiero 47 lat po śmieci autora. Autor nie oszczędza w nim nikogo, a jego bohaterowie mają wiele twarzy, niczym postacie z obrazów Otto Dixa i Georga Grosza, malarzy współczesnych twórcy “Mistrza i Małgorzaty”.

Spektakl zostanie wystawiony w języku niemieckim, z polskimi napisami, przez artystów z Ton und Kirschen Wandertheater. “Psie serce” zaplanowano na 21 października na godz. 19 w CK Zamek, wejściówki w cenie 20 zł dostępne są na stronie bilety24.pl.