Ekumeniczne Święto Biblii po raz piętnasty!

Tegoroczne świętowanie odbędzie się pod hasłem “Jak matka pociesza syna, tak jak będę was pocieszał”. Uroczystości przygotowuje Poznańska Grupa Ekumeniczna, która zrzesza siedem poznańskich kościołów. Obchody rozpoczną się 23 października.

Ekumeniczne Święto Biblii rozpocznie się w niedzielę, 23 października o godzinie 19.00 w Centrum Jana Pawła II przy kościele Św. Rocha (ul. Św. Rocha 10) warsztatami biblijnymi “Macierzyński obraz Boga w Biblii”.

W poniedziałek, 24 października o godz. 19.30  kościele Nawiedzenia NMP na os. II Wojny Światowej 88 koncert da zespół Trzecia Godzina Dnia. Dzień później, we wtorek o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej Arsenał wernisaż będzie miała wystawa “Biblia w grafikach” Jerzego Piotrowicza.

Środa to dzień Nabożeństwa Słowa w Katedrze Poznańskiej, natomiast w czwartek do Poznania przyjedzie Brat Alois, Przeor Wspólnoty Ekumenicznej z Taize. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 w kościele p. w. Św. Michała przy ul. Stolarskiej.

Głównym punktem Święta Biblii będzie Nabożeństwo Słowa, koncelebrowane w środę, 26 października w Katedrze Poznańskiej przez bp. Grzegorza Balcerka oraz Zwierzchnika Kościoła Chrześcijan Baptystów Prezbitera Mateusza Wicharego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.30.

– 15 lat Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, cały ten czas, pozwolił mi mądrzej patrzeć na chrześcijaństwo. Myślę, że gdybyśmy chcieli słuchać, a nie zagadywać czy zakrzykiwać drugą stronę, to było by nam w każdej dziedzinie życia łatwiej. – podsumowuje ks. Jan Ostyk z Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego.

W skład Poznańskiej Grupy Ekumenicznej wchodzą Kościoły chrześcijańskie miasta Poznania: zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej, czyli: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki oraz Kościoły współpracujące z PRE: Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Zielonoświątkowy.