Jest zwycięzca konkursu na lektora. W poznańskiej środkach transportu usłyszycie inżyniera z Zielonej Góry

Wiadomo już, kto będzie nowym lektorem w autobusach i tramwajach kursujących po Poznaniu. Komunikaty głosowe w miejskich środkach komunikacji już niebawem będzie podawał Piotr Kołaczkowski, inżynier z Zielonej Góry.

Znamy zwycięzcę konkursu „Oddaj głos miastu”, organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego. Informację o jego rozstrzygnięciu podało Radio Merkury. Głosem poznańskiej komunikacji będzie jego współpracownik, Piotr Kołaczkowski – tak w internetowym głosowaniu zadecydowali mieszkańcy.

Jak podaje rozgłośnia, Piotr Kołaczkowski jest inżynierem, który jako lektor pracuje od 2 lat. Teraz jego zadaniem będzie przeczytanie i nagranie ok. 2 tys. komunikatów. Poznaniacy usłyszą je w autobusach i tramwajach.

Konkurs, którego zwycięzcą okazał się Piotr Kołaczkowski, skierowany był do osób obdarzonych ciekawą i miłą barwą głosu. W pierwszym etapie komisja konkursowa oceniła nadesłane próbki z nagraniami, wybierając finalnie 5 lektorów. Ich próbki zostały udostępnione, a następnie poddane pod głosowanie internetowe.

System zapowiedzi głosowych ułatwia podróżowanie osobom niewidzącym i turystom, którzy nie mieszkają w Poznaniu. Obecnie w poznańskich autobusach i tramwajach pasażerowie słyszą nagrania z automatu głosowego, a dokładniej: z syntezatora Ivona.