2 zwycięstwa i 25 bramek dla Poznania w dwumeczu z WTS Polonią Bytom!

Poznańscy waterpoliści rozpoczęli nowy sezon ligowy od podwójnego zwycięstwa nad WTS Polonią Bytom. Na własnym basenie w Termach Maltańskich po zaciętej i wyrównanej walce pokonali zespół gości, zdobywając komplet 6 punktów oraz łącznie aż 25 bramek. Sobotnie spotkanie I kolejki Ekstraklasy zakończyło się wynikiem 12:10, a niedzielny rewanż 13:12. Najlepszymi graczami rozgrywek zostali wybrani Bartłomiej Kowalewski i Rafał Bocheński z Poznania oraz Yuriy Behen i Dawid Jung z Bytomia.

Bardzo udanie, bo od podwójnej wygranej, rozpoczął sezon 2016/2017 zespół Waterpolo Poznań.
W weekend, 22 i 23 października w Termach Maltańskich poznańscy piłkarze wodni rozegrali dwa emocjonujące i bardzo wyrównane spotkania z drużyną ze Śląska.

W sobotnim meczu w 1 kwarcie poznaniacy pewnie objęli prowadzenie 4:2. W kolejnych 8 minutach sytuacja odwróciła się na korzyść zespołu gości, którzy zdobyli 4 gole, tracąc jedynie 2. W 3 kwarcie prowadzenie objęli ponownie poznańscy waterpoliści i nie oddali go już do końca, wygrywając ostatecznie 12:10. MVP spotkania wybrano Bartłomieja Kowalewskiego z Waterpolo Poznań oraz nowego zawodnika WTS Polonii Bytom – Yiury’a Behena.

Podczas niedzielnego rewanżu do połowy meczu prym wiedli poznaniacy, którzy zdobyli aż 10 bramek, tracąc jedynie 4. Kolejne dwie kwarty przebiegały natomiast pod dyktando bytomian, którzy strzelili w nich łącznie 8 bramek. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej sekundy meczu, jednak goście nie odebrali Waterpolo Poznań drugiego zwycięstwa. Rewanżowe spotkanie zakończyło się wynikiem 13:12, a najlepszymi zawodnikami ogłoszono tym razem bramkarza Bytomia Dawida Junga oraz poznaniaka Rafała Bocheńskiego. Najbardziej skutecznymi graczami w ataku okazali się natomiast kapitan Poznania Tomasz Różycki oraz Oskar Szymonik. W obu meczach każdy z nich zdobył łącznie 6 goli.

Za nami dwa bardzo trudne mecze. Wzmocniony zagranicznymi zawodnikami zespół z Bytomia gra obecnie na naprawdę wysokim poziomie. Oba zwycięstwa odnieśliśmy po bardzo wyrównanej i zaciętej walce. Mam jednak nadzieję, że nasz wynik to dobry prognostyk na resztę sezonu. Do końca roku czekają nas jeszcze trudne dwumecze wyjazdowe – za dwa tygodnie w Warszawie, a początku grudnia w Łodzi. Ich wyniki tak naprawdę przesądzą o układzie tabeli ligowej w rundzie jesiennej

Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W II kolejce Ekstraklasy, zaplanowanej na 5 i 6 listopada, poznaniacy zmierzą się w stolicy z zespołem Legii Warszawa. Piłka wodna powróci do Poznania 19 i 20 listopada, kiedy to nasi waterpoliści rozegrają trzeci dwumecz przeciwko drużynie GKPW 59 Gorzów.