Leczenie zespołów bólowych i schorzeń kręgosłupa

W placówce neoMedica została stworzona Poradnia Leczenia Zespołów Bólowych i Schorzeń kręgosłupa – poradnia ortopedyczna. Fachowy zespół lekarski daje gwarancję dopasowania odpowiednich działań terapeutycznych do aktualnych potrzeb pacjenta.

Bóle mięśniowo-szkieletowe to problem powszechnie występujący we współczesnym świecie, a dolegliwości towarzyszą większości z nas. U niektórych osób występują częściej, u innych mogą pojawiać się sporadycznie.
Bywa, że nie zwracamy już uwagi na to, że boli nas grzbiet, szyja, łokieć, pośladki, biodro czy kolano. Uważamy, że już tak musi być, a ból stanowi część życia. Zgłaszamy się natomiast do lekarza w ostrych stanach bólowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie; zdezorientowani i niespokojni o swoje zdrowie. Pomocy specjalistycznej szukamy w późnym stadium choroby. O konsultacji należy pomyśleć trochę wcześniej, gdyż to właśnie profilaktyka a nie leczenie pozwala uzyskać najlepsze efekty i w pełni cieszyć się życiem.
Ogromnie ważna jest także kompleksowość opieki medycznej oraz wiedza połączona z doświadczeniem.

Lekarze z Poradni leczenia zespołów bólowych i schorzeń kręgosłupa prof. dr hab. n. med. Jacek Kaczmarczyk, dr hab. n. med. Łukasz Kubaszewski, dr n. med. Adam Sulewski, lek. med. Wojciech Łabędź oraz dr n. med. Mikołaj Dąbrowski dostępni są codziennie w neoMedica w terminach dogodnych dla pacjentów.

Kompleksowa ocena z uwzględnieniem: stanu klinicznego zmian w badaniach radiologicznych oraz skuteczności działań rehabilitacyjnych pozwala zaplanować poszczególne etapy postępowania w poniższych schorzeniach:

  • skoliozach idiopatycznych
  • zespołach bólowych w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, zarówno ostrych jak i przewlekłych
  • chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego
  • kręgozmykach
  • zmian pourazowych
  • złamań w przebiegu osteoporozy
  • innych patologicznych złamań kręgów

więcej na www.neomedica.pl