Poznań na weekend: gdzie warto się wybrać?

Kilkanaście koncertów, od Toma Odella, Lao Che i Hey po laureatów konkursów skrzypcowych, koncert andrzejkowy w Arenie, na którym wystąpią między innymi Savage, Limahl, Fancy i oczywiście Betlejem Poznańskie. W ten weekend nikt w Poznaniu nie będzie się nudził.

Już od 24 listopada Palmiarnia Poznańska zaprasza wszystkich miłośników roślin na Poznańskie Dni Sukulentów w godzinach otwarcia placówki. Najpiękniejsze i najdziwniejsze kaktusy będzie można podziwiać do 27 listopada.

O godzinie 16.30 na “Andrzejki z zabawą i wróżbami” zaprasza dzieci i młodzież Ogród Jordanowski Nr 2, ul. Przybyszewskiego 30a. Seniorzy natomiast pół godziny później mogą wziąć udział w konkursie recytatorskim z okazji Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Konkurs odbywa się w Domu Kultury “Jagiellonka”, a uczestnicy prezentować będą wiersze Wisławy Szymborskiej.

O godzinie 18.00 do wyboru są aż trzy spotkania z pisarzami: Muzeum Etnograficzne zaprasza na spotkanie z Markiem Pindralem, autorem książki “Chiny od góry do dołu”, Księgarnia z Bajki proponuje spotkanie z poetką Dorotą Gellner, a w filii Biblioteki Raczyńskich przy ul. Ognik 28B będzie można spotkać się z Piotrem Bojarskim, dziennikarzem i autorem książek poświęconych historii Wielkopolski oraz kryminałów, które rozrywają się w historycznym i współczesnym Poznaniu.

O godzinie 19.00 w Auli UAM rozpocznie się “121. Koncert Targowy – Zwycięzcy międzynarodowych konkursów skrzypcowych”. Wystąpią: Clara-Jumi Kang i Tomasz Sośniak – fortepian z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. O tej samej porze w Centrum Amarant Arszyn, czyli Krzysztof Topolski, wygłosi wykład “Muzyka jako miejsce – o Maxie Neuhausie”, a po nim zagra utwory Waltera de Marii. Również o 19.00 w CK Zamek w cyklu Gramy u siebie wystąpią Joa Bird / Miss Is Sleepy. O 20.00 Teatr Usta Usta Republika zaprasza do sal i korytarzy CK Zamek na premierę spektaklu “Terrarium“.

O 20.00 melomani mają do wyboru dwa koncerty: w MP2 zagra Tom Odell, a w Blue Note – Peter Mante’s Gospel Project, afro-amerykańska formacja wokalna prowadzona przez pianistę, dyrygenta i aranżera Petera Mante.

26 listopada warto zacząć o 9.30 na XV Wielkopolskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych im. Krzysztofa Lauscha. Odbędzie się on na obiektach sportowych Gimnazjum Nr 54, a patronat nad zawodami objął prezydent Jacek Jaśkowiak.

Tego dnia oficjalnie rozpocznie działalność Betlejem Poznańskie na placu Wolności. Pierwsza z proponowanych atrakcji to inauguracyjny koncert świąteczny w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu, który rozpocznie się o godz. 17.00.

O godzinie 18.00 w Auli UAM rozpocznie się Speaking Concert zatytułowany “Farinelli – ostatni kastrat?”, a o tej samej godzinie w Arenie – koncert andrzejkowy, podczas którego swoje największe przeboje wykonają tacy artyści jak Savage, Limahl i Fancy.

PoemaCafe o godzinie 19.00 zaprasza na recital Zbigniewa Kozłowskiego “Od Henryka Warsa do Jacques’a Brela”, a Tanner’s Irish Pub na koncert zespołu “Gogodzy Gański”. O 19.30 w MP2 rozpocznie się koncert grupy Hey – to trasa koncertowa promująca płytę “BŁYSK” – a o 20.00 w CK Zamek zagra Lao Che.

O 20.30 w Blue Note rozpoczną się Andrzejki z Whisky River Rock’n’Roll Band, wieczór z muzyką utrzymanej w stylistyce soul, rock’n’rolla, boogie woogie i rytm’n’bluesa. W przerwach między występami zespołu gra DJ.

27 listopada koniecznie warto wybrać się do Multikina 51 na 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Pierwsze seanse już od godziny 11.00.

W samo południe zaczyna się tradycyjne święto “Katarzynka 2016″. MPK zaprasza poznaniaków do dwóch zajezdni: na Franowie i Madalinie.

O godzinie 16.00 warto zajrzeć do Starego Browaru na koncert muzyki na instrumenty dęte w ramach cyklu “Nastrojowe niedziele z muzyką klasyczną”.

W Auli UAM o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert Orkiestry Amadeus i Veriko Tchumburidze, laureatki 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, a w kościele pw. Imienia Maryi przy ul. Santockiej 15 w ramach XXXVIII spotkania z muzyką organową i kameralną wystąpi Paweł Kuchnicki, który zagra na organach. W programie utwory Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Piotra Czajkowskiego oraz improwizacje.

O godzinie 19.00 aż trzy koncerty: w Blue Note zagra Acid Drinkers, w MP2 Agnieszka Chylińska w ramach trasy “Forever Child Tour”, a w Meskalinie – Max Bravura.