Przejazd na ul. Grunwaldzkiej zamknięty na weekend – objazdy dla kierowców, zmiany tras autobusów

Od dzisiejszego wieczora, 2 grudnia, zamknięty na weekend zostanie przejazd kolejowy na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Objazd dla kierowców został wytyczony przez ul. Głogowską, zmienią się także trasy autobusów MPK.

W związku z awarią na przejeździe w rejonie stacji Poznań Junikowo, od godziny 20 w piątek zostanie on całkowicie zamknięty. Naprawa ma potrwać do poniedziałku, 5 grudnia do godziny 6:00. Samochody będą kierowane objazdem przez ul. Głogowską.

Jeśli jednak prace remontowe potrwają dłużej niż jest to w planie, przejazd zostanie udostępniony dla samochodów jedynie częściowo, a ruch sterowany będzie ręcznie. Kierowcy powinni przygotować się na duże utrudnienia.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego, inaczej jeździć będą autobusy linii nr 716. Dojeżdżać będą do przystanku tymczasowego zlokalizowanego przy ul. Wołczyńskiej w Plewiskach (przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką).

Na czas trwania prac, od pętli tramwajowej na Junikowie do przystanku “Junikowo stacja” uruchomiona zostanie tymczasowa linia autobusowa 716 BIS. Odjazdy autobusów na obu liniach (716 i 716 BIS) zostały tak ze sobą zsynchronizowane, aby pasażerowie mogli przejść z przystanku “Junikowo Stacja” do przystanku tymczasowego “Plewiska/Wołczyńska”. Autobusy będą czekać na pasażerów przechodzących z jednego kursu do drugiego.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.