Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Trzech kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą kontrole prędkości na terenie całego powiatu, w terenie zabudowanym i na terenach wiejskich. W czwartek, 8 grudnia, ok. godziny 7:20 zatrzymano 20-letniego kierowcę, który jechał 102 km/h samochodem marki Peugeot. Niecałe dwie godziny później, policjanci zatrzymali 21-latkę, która Citroenem pędziła 106 km/h, a […]

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą kontrole prędkości na terenie całego powiatu, w terenie zabudowanym i na terenach wiejskich.

W czwartek, 8 grudnia, ok. godziny 7:20 zatrzymano 20-letniego kierowcę, który jechał 102 km/h samochodem marki Peugeot. Niecałe dwie godziny później, policjanci zatrzymali 21-latkę, która Citroenem pędziła 106 km/h, a kilka godzin później, 23-letni mężczyzna jechał Peugeotem z prędkością 129 km/h. Wszyscy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość (50 km/h) w terenie zabudowanym.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość może być przyczyną utraty kontroli nad pojazdem i spowodowania wypadku, który zagrozi życiu i zdrowiu naszemu i innych uczestników ruchu.