Biofarm Basket Poznań : Legia Warszawa 58:66

W pierwszym tegorocznym spotkaniu 1. ligi koszykówki mężczyzn zespół Biofarm Basketu Poznań zmierzył się z drużyną Legii Warszawa. Wprawdzie spotkanie to rozstrzygnęli na swoją korzyść koszykarze gości, ale z podstawy drużyny BBP możemy być zadowoleni. W dzisiejsym meczu rywalizowały zespoły o znacznie różniących się aspiracjach. Koszykarze warszawscy kolejny raz walczą o awans do ekstraklasy, poznański zespół na razie chciałby znaleźć się na zakończenie rundy zasadniczej w pierwszej ósemce.

Zespół koszykarzy Biofarm Basketu Poznań, który w meczu miewał momenty gry bardzo dobrej, ale również przestoje, należy pochwalić za niezłomność i nie rezygnowanie do ostatniej chwili z odniesienia zwycięstwa. Gdy na początku 4. kwarty, zawodnicy Legii uzyskali przewagę 14 punktów, wydawało się, że losy meczu zostały przesądzone, ponieważ utrzymywała się stała przewaga gości. Nic bardziej mylnego, bowiem na minutę i 48 sekund przed końcem spotkania zawodnicy BBP zbliżyli się do przeciwnika na „wyciągnięcie ręki” /56:59/. W końcówce jednak to zawodnicy gości zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie zwyciężyli 66:58.