Policjanci spełnili marzenie chorego chłopca

Ze względu na swoją chorobę, chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, jednak od lat marzy o pracy policjanta. Chciał zobaczyć, jak wygląda dzień pracymundurowych. Marzenie udało się spełnić w piątek, 27 stycznia. Wraz z tatą i braćmi przyjechał na komendę w Śremie o godzinie 9 rano, gdzie od razu został zaproszony do sali odpraw. Funkcjonariusze […]

Ze względu na swoją chorobę, chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, jednak od lat marzy o pracy policjanta. Chciał zobaczyć, jak wygląda dzień pracymundurowych.

Marzenie udało się spełnić w piątek, 27 stycznia. Wraz z tatą i braćmi przyjechał na komendę w Śremie o godzinie 9 rano, gdzie od razu został zaproszony do sali odpraw. Funkcjonariusze pokazali mu sprzęt i urządzenia, które pomagają im w dbaniu o bezpieczeństwo obywateli, a także areszt, w którym zamyka się zatrzymanych.

Chłopiec miał także okazję, aby przymierzyć czapkę policjanta oraz dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest zabezpieczanie śladów na miejscu przestępstwa.

Okazało się, że 8-latek ma bardzo dużą wiedzę z zakresu działania policji, co wzbudziło podziw mundurowych. Konrad zdradził, że w przyszłości chciałby zostać komendatem policji, co częściowo, symbolicznie, także udało się zrealizować – chłopiec został zaproszony do gabinetu Komendanta, gdzie mógł zasiąść w jego fotelu i prowadzić rozmowę z komendantem, podinsp. Pawłem Kiliańczykiem, dotyczącą pracy na tym stanowisku.

Cała rodzina chłopca otrzymała od policji zestaw odblasków oraz małe upominki. Na zakończenie wizyty, policjanci pokazali chłopcu radiowóz, wraz z jego wyposażeniem.