Kredyty dla osób niepełnosprawnych sposobem na życie na rencie?

Rentę z tytułu całkowitej bądź częściowej niezdolności do pracy pobiera około milion Polaków. Takie świadczenie przyznaje się czasowo lub na stałe. Niezależnie od tego w jakim wymiarze renta została przyznana, w większości przypadków jest ona dramatycznie niska. Osoby, które nie mogą podjąć pełnoetatowej pracy z powodu niepełnosprawności lub choroby, często z trudem wiążą koniec z końcem.

Obecnie sytuacja nie jest tak dramatyczna jak była kilka– czy kilkanaście lat temu. Coraz bardziej popularyzuje się zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Powstają liczne kampanie społeczne, reklamy, w których zachęca się pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością. To daje szansę na dorobienie do renty bez konieczności zaciągania kredytów dla niepełnosprawnych. Jeśli jednak nie możesz podjąć pracy, przeczytaj więcej o kredytach dla niepełnosprawnych: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-niepelnosprawnych.html.

Pracować czy nie?

Nie każdy niepełnosprawny jest w zupełności niezdolny do pracy. Choroba, z której powodu otrzymuje się świadczenie, nie zawsze będzie uniemożliwiała podjęcie jakiegoś stanowiska. Oczywiste jest, że może ona stanowić pewne przeciwwskazanie zwłaszcza do pracy fizycznego bądź w szkodliwym środowisku, jednak często osoby z przyznanym nieznacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oprócz renty mogą dostawać też wypłatę. Wówczas odchodzi konieczność poszukiwania dodatkowej gotówki w postaci pożyczek czy kredytów dla niepełnosprawnych. Co więcej, osoby, które podejmą decyzję o zatrudnieniu się w innej dziedzinie niż są wykształceni, mogą ubiegać się o przyznanie renty szkoleniowej od ZUS-u.

Kiedy rencista nie może iść do pracy?

Renta może zostać przyznana ze względu na całkowitą lub częściową niezdolność do pracy. Ta pierwsza obejmuje osoby, które utraciły zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy z powodu uszczerbku na zdrowiu i sprawności organizmu, a co więcej nie ma rokowań na poprawę tego stanu. Mimo to większość przyznawanych świadczeń to te na określony czas trwania. Po upłynięciu tego czasu, jeśli stan zdrowia rencisty nie poprawił się i nie rokuje na powrót do pracy, ponownie składany jest wniosek o powołanie komisji, która wyda orzeczenia i przedłuży okres przyznawania świadczenia bądź zmieni je na rentę stałą.