Tragiczny wypadek na autostradzie A2, samochód na barierkach na S11 i kolizja na Kaponierze – utrudnienia!

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A2, niedaleko zjazdu Poznań-Krzesiny. Groźnie wyglądał także wypadek na trasie S11 w kierunku Kórnika, do kolizji doszło też na Rondzie Kaponiera. We wszystkich miejscach występują utrudnienia.

Na trasie katowickiej z Poznania, w kierunku Kórnika, przed zjazdem na autostradę A2 w Krzesinach, kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad kierownicą, staranował część barierek, a następnie wjechał na barierki rozdzielające kierunki jazdy i tam się zatrzymał. Po drugiej stronie, w kierunku Poznania, także stoi “poobijany” samochód. Do zdarzenia doszło ok. godziny 6 rano, ale na miejscu nadal pracują służby. W tym miejscu występują utrudnienia, spowodowane głównie przez kierowców, którzy mocno zwalniają, aby przyjrzeć się samochodowi, który stoi na barierkach.

Ok. 6:30 na autostradzie A2, pomiędzy węzłami Poznań-Luboń, Poznań – Krzesiny, doszło do tragicznego wypadku, po tym, jak TIR jadący w stronę Świecka, przebił się przez barierki rozdzielające kierunki jazdy i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w samochód osobowy jadący w kierunku Warszawy. W wyniku zdarzenia, osoba podróżująca w samochodzie osobowym zmarła. Na trasie występują utrudnienia.

Do kolizji doszło także na Rondzie Kaponiera przed godziną 7, gdzie jeden z samochodów prawdopodobnie uderzył w słup, a dwa kolejne najechały na siebie. Kierowcy zjechali na bok, ale nie z samego ronda, przez co częściowo utrudniali przejazd. Obecnie nie mamy informacji o utrudnieniach.

AKTUALIZACJA (7:45):

Policja prawdopodobnie zamknie odcinek A2 w miejscu wypadku, w kierunku Warszawy. Samochody nie są przepuszczane na zjazd na autostradę na węźle Luboń.

AKTUALIZACJA (8:27):

Na autostradzie A2, podczas wykonywania czynności przez prokuratora, ruch wstrzymywany jest w obu kierunkach!

AKTUALIZACJA (12:43):

Ruch na autostradzie został przywrócony, ale w kierunku Warszawy nadal jest spowolniony