Ferie z książką w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Bajki czytają radni

Wraz z rozpoczęciem ferii w Poznaniu, ruszyła także wspólna zabawa w Centrum Inicjatyw Rodzinnych „Ferie z książką”. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą posłuchać bajek czytanych przez poznańskich polityków i pracowników Urzędu Miasta, a także wziąć udział w grach edukacyjnych.

Podczas pierwszego spotkania w Centrum, bajek słuchały maluchy z przedszkola nr 6 i 69. W roli czytających wystąpili radna Halina Owsianna oraz przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, Zdzisław Szkutnik. W środę, 1 lutego, dzieci z przedszkola „Twórcze Łapki” słuchały opowiadań Andrzeja Białasa, dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Po lekturze, na dzieci czekają warsztaty plastyczne, a także zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, które umila maskotka straży miejskiej – Wartuś. Przedszkolaki mają także okazję nauczyć się kilku rzeczy na temat zdrowego żywienia, dzięki pogadankom przeprowadzanym przez partnera akcji – Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą, która zapewnia także świeże owoce i upominki dla dzieci przy okazji każdego spotkania.

W zajęciach uczestniczyć mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualnie rodzice z dziećmi. Informacje na temat udziału w warsztatach można uzyskać pod numerem telefonu 61 878 15 59.

Kolejne czytania bajek odbędą się 6 i 10 lutego, od godziny 10:00. W roli gości wystąpią Tomasz Lewandowski oraz Jędrzej Solarski – zastępcy prezydenta Poznania.