Akcja #DobreSasiedztwo na Łazarzu. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na zmiany w dzielnicy

Do 10 marca można zgłaszać swoje pomysły na zmiany na poznańskim Łazarzu, w ramach akcji #DobreSasiedztwo. Trzy zwycięskie projekty otrzymają po 3 tysiące złotych na ich realizację. O tym, które projekty wygrają, będą decydować sami mieszkańcy dzielnicy.

Poznaniacy mocno angażują się w projekty na rzecz swoich dzielnic, co widać m.in. po zainteresowaniu Poznańskim Budżetem Obywatelskim. Takie działania nie tylko wzbudzają większe poczucie patriotyzmu lokalnego, ale także zbliżają do siebie społeczność lokalną.

Projekt #DobroSasiedztwo skierowany jest do organizacji działających na terenie Łazarza oraz jego mieszkańców. Pomysły na pozytywne zmiany w dzielnicy można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.dobresasiedztwo.pl, od 15 lutego do 10 marca 2017 roku.

Opisane założenia projektu, będą weryfikowane, a następnie, w dniach 13-29 marca 2017 roku, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w głosowaniu na najlepszy pomysł. Wyniki zostaną podane 31 marca. Trzy, które zdobędą największą ilość głosów, otrzymają 3 tysiące złotych na ich realizację.