“Najem z dojściem do własności” – od jutra zapisy na mieszkania w ramach programu

Od jutra, 1 marca, ruszają zapisy na mieszkania w ramach programu „Najem z dojściem do własności”, realizowanego przez PTBS.

Mieszkania o powierzchni od ok. 30 do ok. 67 metrów kwadratowych, będą jedno-, dwu- i trzypokojowe. Powstaną na osiedlu w okolicach ulic Koszalińskiej, Literackiej i Żołnierzy Wyklętych. Do końca 2018 roku, wybudowanych ma zostać 357 mieszkań, a docelowo, na Strzeszynie planowanych jest 1100 mieszkań tego typu.

W programie „Najem z dojściem do własności” dostępne będzie 288 z 357 lokali. O mieszkanie może starać się każdy, kto wiąże swoją przyszłość z Poznaniem i rozlicza tutaj podatek dochodowy. Chętni będą musieli spełniać także kryteria dochodowe. Pierwszeństwo będą miały osoby, które zajmowały lokal miejski lub znajdują się na liście osób oczekujących.

Osoby, które zakwalifikują się do programu, będą musiały wnieść 30% udziału w kosztach budowy mieszkania. Resztę kwoty, spłacać będą w ramach czynszu najmu. Lokal będzie można wykupić w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu, spłacając pozostałą część wartości mieszkania i udział w gruncie.

Inwestycja PTBS współfinansowana jest w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Zapisy potrwają od 1 marca do 14 kwietnia.

Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej PTBS.