#3majSięSmoku – zbiórka pieniędzy na leczenie Bartka

#3majSięSmoku – pod takim hasłem studenci Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej WNPiD organizują zbiórkę pieniędzy na leczenie dla swojego kolegi, Bartosza Smoczyńskiego, chorującego na amyloidozę. Na koniec kwietnia planowany jest także koncert charytatywny.

Amyloidoza jest ciężką chorobą, która prowadzi do upośledzenia organów wewnętrznych. Bartosz „Smok” Smoczyński, ojciec, narzeczony, absolwent WNPiD UAM, o swojej chorobie dowiedział się w styczniu 2007 roku i nie zważając na niepokojące diagnozy i rokowania, podjął ciężką walkę o swoje życie.

Leczenie choroby oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne, co mocno przekracza możliwości domowego budżetu. Studenci z Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy, rozpoczynając akcję #3majSięSmoku.

To jednak nie wszystko – 27 kwietnia odbędzie się koncert charytatywny dla Bartosza, podczas którego w Auli UAM wystąpią zespół SZA i Swiernalis oraz Hanna Raniszewska.

Wszelkie informacje, organizatorzy zbiórki na bieżąco wrzucają na profil na Facebooku. Zbiórka dostępna jest na stronie zrzutka. pl