23-latek podrabiał recepty na silne leki przeciwbólowe i psychotropowe

Trzech mężczyzn zatrzymano w związku z procederem fałszowania recept na silne leki przeciwbólowe i psychotropowe. Zatrzymany, który wystawiał podrobione recepty może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci rozpoczęli sprawę po tym, jak otrzymali informację o pojawieniu się podrobionych recept w aptekach na terenie Starego Miasta w Poznaniu. Dane z pieczątek wskazywały na lekarza neurologa i internistę.

W wyniku działań, w lutym 2017 roku funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali podrobione recepty. Pod koniec miesiąca, policjanci dotarli także do podejrzanego, który miał je fałszować.

W mieszkaniu 23-letniego poznaniaka zabezpieczono ponad 600 recept, dwie pieczątki, które były wykorzystywane do procederu oraz 2 gramy marihuany.

Według ustaleń Policji, zatrzymany od początku stycznia wystawił kilkadziesiąt fałszywych recept, którymi się posługiwał lub sprzedawał. Za takie czyny oraz za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono u 23-latka ponad 9 tysięcy złotych.

Pozostali zatrzymani odpowiedzą za posługiwanie się podrobionymi receptami. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.