Jubileuszowy mecz Lecha bez bramek

Lech Poznań bezbramkowo zremisował u siebie z Górnikiem Łęczna. Obchodzący 95-lecie istnienia Kolejorz zagrał przy komplecie publiczności, która przygotowała gorący doping i wyjątkową oprawę.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:30. Obie drużyny były zmotywowane do gry, jednak miały zupełnie inne powody. Lech świętuje dziś 95 lat istnienia i walczył o tytuł lidera w tabeli Ekstraklasy. Górnik zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji i próbuje uciec ze strefy spadkowej.

W pierwszej połowie, częściej w posiadaniu piłki był Górnik. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak żadna z nich nie kończyła się bramką. Na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie. Drugą połowę mocno zaczął Lech, który już od pierwszych minut nacierał na bramkę rywali i nie odpuszczał aż do końca meczu. Lechici przeważali na boisku, jednak nie przełożyło się to na zmianę wyniku, który utrzymał się już do 90. minuty.

Dla Górnika jeden punkt przywieziony z Poznania jest cenny, ponieważ teraz brakuje mu już tylko 5 punktów by znaleźć się na bezpiecznej pozycji. Kolejorzowi oraz jego fanom pozostaje niedosyt, szczególnie przy tak wyjątkowym meczu. Lecha w tabeli wyprzedza Jagiellonia Białystok. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Wisłą Kraków.