“Nieznane historie znanych miejsc” – jakie tajemnice kryje Stary Rynek?

W najbliższą sobotę przewodnicy grupy PoPoznaniu zapraszają na kolejne spacery. Tym razem, hasłem przewodnim będą „Nieznane historie znanych miejscy, czyli na co nie ma czasu na tradycyjnej wycieczce”.

Poznański Stary Rynek kryje wiele tajemnic. Każde miejsce i budynek ma za sobą niezwykłą historię, o których często nie ma czasu opowiedzieć podczas standardowej wycieczki. Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl postanowili to zmienić i tym razem, spacer upłynie pod znakiem opowieści i anegdot na temat miejsc, które zwykle są pomijane na rzecz „punktów obowiązkowych”.

Spacery w sobotę, 25 marca, odbędą się w dwóch turach. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 10:00, drugi o godzinie 15:00. Miejscem spotkania z przewodnikiem będzie obszar przed Ratuszem.

Wycieczki odbywają się w konwencji „free walking tour”, co oznacza, że nie ma na nią zapisów, a spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych osób. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.