Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim – poznaniacy z medalami

576 osób, 50 uczelni, 576 kilometrów, 1979 minut i 25 medali – tak wygląda podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Tegoroczne Mistrzostwa były rekordowe – w każdym pojedynczym wyścigu udział brało 14 zawodników.

W wadze lekkiej w kategorii kobiet, pierwsze miejsce zajęła Anna Majek (AWF Poznań). W kategorii OPEN na najwyższym stopniu podium stanęła jej uczelniana koleżanka, Patrycja Sadowska.

U mężczyzn rywalizacja była o wiele bardziej zacięta, co zaowocowało dwoma złotymi medalami = dla Piotra Gieleca (SGGW Warszawa) oraz Łukasza Stasiewicza (PG Gdańsk). Z kolei w kategorii OPEN zwycięzcą został Michał Szpakowski.

W zawodach drużynowych, wśród kobiet najlepsze okazały się studentki poznańskiego AWF, a w kategorii mężczyzn wygrali warszawiacy z Akademii Leona Koźmińskiego.