Lunaoptica.pl – Sklep z oświetleniem

Nie bez powodu Duńczycy – najszczęśliwszy naród świata – przywiązują dużą wagę do oświetlenia. Odpowiednio dobrane i rozplanowane nie tylko dobrze wyeksponuje strefy w mieszkaniu i podkreśli walory pomieszczeń, ale również zadba o dobre samopoczucie domowników.

Jak dobrać prawidłowo oświetlenie?

Zacznijmy od wyboru oświetlenia do domu. Rodzaj światła i jego intensywność zależy od pomieszczenia. A dokładnie – od funkcji, które pomieszczenie ma pełnić. W salonie wykonuje się zwykle kilka różnych czynności: podejmuje gości, wypoczywa, spotyka w gronie rodziny, ogląda telewizje. Dlatego przyda się zarówno oświetlenie intensywne, jak i spokojniejsze.

W salonie powinno się więc znaleźć centralne źródło światła, które rozjaśni spora część pomieszczenia. To mogą być zwisające z sufitu lampy albo żyrandol. Oprócz światła górnego wskazane jest również punktowe – łagodniejsze i bardziej nastrojowe kinkiety, które zapalimy podczas oglądania telewizji. Jeśli w salonie mamy kącik do czytania, obok warto ulokować stojącą lampę. Dobrze, jeśli będzie ona miała regulowany strumień światła.

Jeden rodzaj oświetlenia może się nie sprawdzić również w kuchni. Przygotowując posiłek, musimy optymalnie rozjaśnić przestrzeń roboczą. Pomocne w tej sytuacji będą zamontowane pod szafką halogeny, które będą skierowane na blat. Szafki, zresztą, też należy oświetlić – w tym wypadku przydadzą się oczka halogenowe ulokowane na specjalnych wysuniętych nad szafkami płytach. Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, to nad stołem, przy którym zbiera się rodzina, dobrze jest zamontować zwisającą lampę. Kilka źródeł światła sprawdzi się również w sypialni. Najczęściej wybieraną opcją jest umieszczenie lampek po obu stronach łóżka.

Jeśli w sypialni mamy szafę, warto zadbać o doświetlenie jej wnętrza – tu z pomocą znów przyjdą halogeny. Niekiedy w mieszkaniu mamy wyznaczone miejsce (lub pokój) do pracy. Zwykle do biura wybiera się oświetlenie punktowe, czyli wszelkiego rodzaju lampki i halogeny. Gdy pracujemy przy biurku, warto oświetlić go odpowiednią lampką.

Asortyment i rodzaje oświetlenia

Do wyboru oświetlenia warto podejść już na etapie projektowania wnętrza (musimy przecież uwzględnić ulokowanie przewodów elektrycznych) bądź remontu mieszkania. Dbając o swoją wygodę, możemy zrobić zakupy w jednym miejscu. Sklep internetowy lunaoptica.pl oferuje szeroki wybór oświetlenia zarówno do domu, jak i do firmy. Znajdziemy tam lampy wiszące do salonu (warte polecenia są zwłaszcza nowoczesne produkty w stylu loft), punktowe lampy kuchenne, lampki nocne do sypialni i oświetlenie biurkowe, a także wiele innych. Oferta jest spora, bez problemu możemy dopasować do siebie produkty i kompleksowo wyposażyć mieszkanie w źródła światła. Ceny są na każda kieszeń – w sklepie znajdziemy zarówno tańsze modele, jak i bardziej ekskluzywne.

Komorniki – Blisko Poznania

Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową. Po wcześniejszym umówieniu istnieje jednak możliwość odbioru osobistego. To jest świetna wiadomość dla mieszkańców Wielkopolski. Odbiór jest bowiem możliwy w Komornikach niedaleko Poznania. Uprzednio należy jednak odwiedzić witrynę internetową sklepu i zrobić za jej pośrednictwem zakupy – https://lunaoptica.pl/