Poznań z najniższym bezrobociem w Polsce

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w marcu udało się utrzymać spadek liczby bezrobotnych w Poznaniu i pod koniec miesiąca wynosiła ona 6,6 tysięcy osób, czyli o 300 osób mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,8 tysiąca mniej niż w tym samym czasie rok temu. Stopa bezrobocia w stolicy Wielkopolski wyniosła 1,9% i była najniższą w […]

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w marcu udało się utrzymać spadek liczby bezrobotnych w Poznaniu i pod koniec miesiąca wynosiła ona 6,6 tysięcy osób, czyli o 300 osób mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,8 tysiąca mniej niż w tym samym czasie rok temu.

Stopa bezrobocia w stolicy Wielkopolski wyniosła 1,9% i była najniższą w kraju. Najwięcej osób bez pracy jest wśród osób bez kwalifikacji zawodowych lub z wykształceniem wyższym. Przeszkadza także krótki czas pracy – ponad połowa bezrobotnych ma straż pracy co najwyżej 5-letni. Jedynie co szósta osoba bezrobotna uprawniona jest do pobierania zasiłku.

Połowa z zarejestrowanych jako bezrobotni poznaniaków zaliczana jest do kategorii tzw. długotrwale bezrobotnych. Na jedną ofertę pracy przypadało 8 osób.