Od mostu Lecha do mostu Przemysła I – Wartostrada podoba się poznaniakom

Zakończyły się prace związane z budową kolejnego odcinka Wartostrady. Piesi i rowerzyści mogą przemieszczać się wzdłuż rzeki po równym i bezkolizyjnym terenie od mostu Lecha do mostu Przemysła I.

To świetna wiadomość na ciepłe dni – zakończyła się wyczekiwana budowa kolejnego odcinka Wartostrady. Teraz, spacery i przejeżdżki rowerowe można pokonywać po nowej nawierzchni i blisko rzeki.

Nie oznacza to jednak, że odcinek jest w 100% gotowy. Na przełomie czerwca i lipca ścieżka połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym wzdłuż Politechniki Poznańskiej. Wartostrada zyska także ławki, kosze na śmieci i elementy małej architektury. Tak, aby nie była to jedynie pusta droga.

Poznaniacy licznie korzystali z nowego odcinka już w ostatni weekend, gdy pogoda dopisywała. Na trasie pojawiło się wielu rowerzystów, a także spacerowiczów, w tym rodzin z dziećmi. Inwestycja bardzo przypadła mieszkańcom do gustu.

“Dobrze się jedzie. Jest ładny widok, równa droga i nie ma ruchu samochodów ani niebezpiecznych skrzyżowań”

Asia

“jest gdzie iść z dziećmi. Na razie rowerzyści trzymają się swojej strony, więc jest bezpiecznie, zobaczymy jak długo. Ale jest miło, ładnie i można pospacerować wzdłuż rzeki”

Krzysztof

Docelowo, wszystkie ścieżki objęte programem “Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej” będą wyposażone w energetyczne oświetlenie oraz kamery monitoringu miejskiego. Całość ma zakończyć się w 2020 roku.