120 uczniów rywalizowało podczas Eko-Rajdu w Miasteczku Ruchu Drogowego

W Miasteczku Ruchu Drogowego w Parku Tysiąclecia pojawiło się 120 uczniów, którzy wzięli udział w Eko-Rajdzie organizowanym przez poznańską straż miejską. Młodzi poznaniacy przybyli na miejsce jadąc  na rowerach ze szkoły.

W teogrocznej edycji Eko-Rajdu udział wzięło 18 szkół podstawowych. Uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli rano spod swoich placówek i zakończyli rajd na mecie, która była w Miasteczku Ruchu Drogowego w Parku Tysiąclecia. Dzięki temu, młodzi rowerzyści mogli poznać specyfikę jazdy w rzeczywistym i naturalnym ruchu drogowym. Na mecie czekały na nich kolejne konkurencje.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii, zasad ruchu drogowego, środowiska parków i lasów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrakło także konkurencji sportowych, spośród których najwięcej emocji wzbudziła ta o nazwie “kto wolniej?”. Zawodnicy musieli jak najwolniej przejechać slalomem tor o ograniczonej szerokości. Jak podkreślają strażnicy miejscy, dzieci wykazały się bardzo dobrym panowaniem nad rowerem.

Po podliczeniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że pierwsze miejsce w tegorocznym Eko-Rajdzie zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 82 i to do nich powędrował Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 40, za co otrzymali Puchar Komendanta Straży miejskiej Miasta Poznania. Na ostatnich stopniu podium stanął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 13, który dostał Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.