Spacer po Ogrodzie Botanicznym inny niż zwykle

Ogród Botaniczny w Poznaniu – miejsce, w którym każdy poznaniak był choć raz w życiu. Najczęstsze informacje, jakie tam znajdujemy to specyfikacje dotyczące konkretnych gatunków roślin, jednak zieleń potrafi być fascynująca na wiele sposobów. Jaki jest związek roślin z ludźmi, jakie istnieją wierzenia z nimi związane i do czego wykorzystywane są i były w życiu codziennym?

Przewodnicy PTTK zapraszają na kolejny spacer w ramach „Jeżyckich Historii”, tym razem do Ogrodu Botanicznego. Przewodnicy skupią się na innym niż zwykle aspekcie roślin. Uczestnicy dowiedzą się które z drzew jest najstarsze, a także które jest symbolem kobiecości, a które męskości.

Podczas spaceru uczestnicy usłyszą wierzenia związane z roślinami i jaki jest ich związek z ludźmi. Przewodnik opowie „dlaczego osika ciągle się trzęsie” i czy „żyjemy w Midgardzie”. Spacerowicze dowiedzą się także z jakiego drewna robi się młoteczki do fortepianów oraz czy ogródki działkowe są reliktem komunizmu.

Udział w spacerze, który w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się w sobotę, 27 maja, jest bezpłatny. Początek o godzinie 11:00.