Wyjątkowy spacer “Poznańskie ślady Enigmy”

O kryptologach z UAM, którzy złamali szyfr Enigmy przypomina się coraz częściej. W Poznaniu jest wiele miejsc związanych z historią Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, które skrywają swe tajemnice. Do sukcesu słynnej tróki przyczyniło się także kilkoro mniej znanych bohaterów. O tym kim byli i co to za miejsca, będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę podczas spaceru z przewodnikiem “Poznańskie ślady Enigmy”.

Do grupy osób pracującej nad złamaniem szyfru wybrano najzdolniejszych studentów. Ich praca odbywała się w ukryciu i wymagała zaangażowania większej liczby osób. Przewodnicy z grupy PoPoznaniu zapraszają na wyjątkowy spacer śladami Enigmy, który odbędzie się w sobotę, 27 maja.

Uczestnicy wycieczki odwiedzą miejsca związane z sukcesem kryptologów i ich historią, w tym m.in. kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski, który jako jedyny ze słynnej trójki urodził się w Poznaniu, a także wnętrza Zamku Cesarskiego.

Przewodnik opowie także o historii powstania Uniwersytetu Poznańskiego czy opowieści o osobach, które przyczyniły się do sukcesu słynnej trójki i są mniej znanymi bohaterami. Na koniec spaceru, chętni będą mogli samodzielnie zwiedzić ekspozycję multimedialną Szyfrokontenera.

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 27 maja w dwóch opcjach godzinowych: o godzinie 11:00 oraz 17:00. Przewodnik będzie czekał na uczesntików przed Szyfrokontenerem, który znajduje się przed Zamkiem na ul. Święty Marcin. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i liczbę chętnych. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.